Finále Ligy majstrov a Európskej ligy UEFA odvysiela aj YouTube

 
Svetoznámy portál YouTube odvysiela po prvýkrát v priamom prenose finálový zápas Ligy majstrov a Európskej ligy UEFA.

Finálové stretnutie futbalovej Ligy majstrov medzi Realom Madrid a Atleticom Madrid a taktiež finálový zápas Európskej ligy UEFA medzi Liverpoolom a Sevillou si fanúšikovia futbalu budú môcť v priamom prenose pozrieť aj na YouTube.
 
O takýto krok sa rozhodla stanica BT Sport, ktorá zaznamenala pokles sledovanosti v rámci svojej platenej služby. Podľa Google-u, ktorému YouTube patrí sú navyše futbalové videá zároveň najsledovanejšie športové videá na YouTube.
 
Finálový zápas Ligy majstrov bude možné v priamom prenose sledovať na YouTube 28. mája. Finále Európskej ligy UEFA YouTube odvysiela 18. mája. Oba zápasy bude možné sledovať samozrejme zdarma, avšak takáto možnosť bude dostupná len pre obyvateľov Veľkej Británie.
 
Je to však vôbec prvýkrát, čo YouTube odvysiela online finále dvoch najobľúbenejších európskych klubových súťaží. Taktiež to je zrejme dôsledok dlhodobejšieho trendu kedy sa najmä mladšie generácie stále viac odvracajú od klasického televízneho vysielania a siahajú po rozličných streamingových službách. Ak takýto trend vydrží, nie je vylúčené, že podobné zápasy si online na YouTube raz vychutnáme aj u nás.
 
Zdroj: techradar
 
Pridať nový komentár
TOPlist