Fanúšikovia sci-fi budú mať dôvod na radosť

Paramount pripravuje nový film zo Star Trek univerza a nielen to.

Filmová spoločnosť Paramount Pictures ohlásila dátum premiéry nového filmu z populárneho Star Trek univerza. Pritom od posledného filmu s názvom Star Trek: Beyond ubehlo už takmer päť rokov. V ňom sme sledovali príbehy ešte mladého kapitána Kirka v alternatívnej časovej línii tzv. Kelvin Timeline. Hoci boli pokusy o natočenie štvrtého filmu, bohužiaľ všetky stroskotali. Za všetky stačí spomenúť neúspešný pokus Quentina Tarantina. Malo ísť o R-kový film, ktorý by bol prvý mládeži neprístupný v rámci tejto filmovej série. Bohužiaľ, zatiaľ nie je známy názov chystaného Star Trek filmu.

Teraz to ale vyzerá, že zasvietilo svetielko nádeje a filmové štúdio si najalo novú scenáristku - Kalindu Vasquezovú, ktorá má napísať scenár založený na jej originálnej myšlienke. Pripravovaný film dostal aj predbežný dátum premiéry, ktorá bol stanovený na 9. júna 2023. Táto scenáristka má už skúsenosti s písaním scenárov v rámci Star Trek univerza a aktuálne stojí za niekoľkými scenármi pre seriál Star Trek: Discovery. Bohužiaľ, nie je známe o aký film nakoniec pôjde, teda či bude pripravovaný film zo Star Trek série.

Do premiéry chystaného filmu vám môžu čakanie spríjemniť nové série pripravovaných seriálov. Medzi ne napríklad patrí: Star Trek: Lower Decks, kde už tento rok výjde druhá séria, ale už je v pláne aj tretia. Ďalší pripravovaný seriál je Star Trek: Discovery, ktorého štvrtá séria sa bude vysielať už tento rok. Medzi ďalšími pripravovanými seriálmi je aj Star Trek: Progidy, kde uvidíme animovanú kapitánku Catherine Jenwayovú (Jane Mulgrew). Medzi poslednými pripravovanými seriálmi je druhá séria Star Trek: Picard. Tu sa objaví legendárny John de Lacnie ako Q. Táto postava pritom prepája niekoľko seriálov medzi sebou.

Vďaka aktuálne prebiehajúcej a zatiaľ nekončiacej pandémii koronavírusu Covid-19, filmové štúdio Paramount Pictures muselo preložiť niekoľko chystaných premiér filmov: Mission Impossible 7, Top Gun: Maverick, ale aj Dungeon & Dragons.

Zdroj: Engadget, Nerdist,

Pridať nový komentár
TOPlist