Facebook využíva vaše telefónne číslo na reklamy

, Autor: Ján Kisty

Facebook využíva 2- faktorové overenie na cielenie reklám. Túto informáciu už stihla potvrdiť aj spoločnosť Facebook.

Znie je to neuveriteľne ale aj v dobe GDPR si dovolí niečo podobne Facebook. Nie je úplne jasné, či sa to týka aj európskych používateľov, avšak web Gizmondo bol súčasťou experimentu, ktorý predpokladal, že Facebook využíva telefónne číslo na cielenie reklám.

S rovnakým číslom sa vytvoril akýsi list zadávateľov reklamy a prepojil ich s kontaktami. Samozrejme to neznamená, že Facebook poskytuje telefónne číslo tretím osobám, avšak znamená to, že číslo je jeden z parametrov pre reklamu.

Jediným riešením je nevyužívať 2FA ochranu. Je predpoklad, že táto stojí technika aj za reklamami v FB Messenger. Každopádne využívanie telefónne čísla na cielenie reklám je prinajmenšom scestné. Uvidíme ako sa k tomuto postaví Facebook. Ak sa zistí, že napriek GDPR využíva telefónne číslo na reklamné účely aj v EÚ, bude mať problém.

Zdroj: techspot

 

Kľúčové slová
Facebook
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Facebook využíva vaše telefónne číslo na reklamy

Moje nie - :)

tiez som to chcel napisat, zial whatsapp je tiez FB a tam je priamo nutne pouzitie TC..

"It can still use your friends and relatives to collect a wide array of data on you. Not to mention also tracking you anywhere online that includes facebook API's, whether you have an account or not."

"Messenger has access to your contact list on your phone. You're in your relatives' and friends' contact lists. They know who knows you, where they are located, when they call you, when they text you. A lot can be assumed just from that."

Re: Facebook využíva vaše telefónne číslo na reklamy

To je urcite hoax.

Poslať nový komentár

TOPlist