Facebook verifikoval podvodníka, vydávajúceho sa za Elona Muska

Facebook zažíva v poslednej dobe menšie aj väčšie škandály.

Sociálna sieť Facebook zažíva v poslednej dobe veľmi nepríjemné časy, či už ide o kauzu "Facebook Papers", úniky informácií, špehovanie používateľov a podobne. Tentokrát si môže populárna sociálna sieť pripísať ďalší škandál, aj keď v menšom rozsahu. Facebook totiž verifikoval fanúšikovskú stránku, venovanú Elonovi Muskovi, ako oficiálny profil, pričom stopy naznačujú, že za touto stránkou stojí kryptomenový podvodník.

Stránka mala takmer 153 000 sledovateľov, zároveň sa v popise nachádzala informácia, že ide len o "fanpage". Pritom sa na nej majú nachádzať Muskove príspevky zo sociálnej siete Twitter, ale zároveň si môžete všimnúť v adresnom riadku, po kliknutí na link slovo "ElonMuskoffic", čo znamená, že tvorca stránky sa snažil predstierať oficiálny Muskov účet.

V histórii stránky si môžete všimnúť, že stránka nemá pôvod v Spojených štátoch amerických, kde oficiálne Elon Musk býva, ale v Egypte. Falošná oficiálna stránka vznikla ešte v roku 2019, ale za svoju históriu obsahovala len 11 príspevkov a jeden odkaz na falošný bitcoinový darček.

Sociálna sieť Facebook vyžaduje pre overenie pravosti účtu kópiu oficiálnych dokladov, ako napríklad občiansky preukaz alebo vodičské oprávnenie. Podvodníci toto overovanie ale dokážu občas obísť.

Zdroj: Engadget, TheVerge,

Pridať nový komentár
TOPlist