EN

Facebook testuje aplikáciu, ktorá by mala väzňom uľahčiť návrat do spoločnosti

Facebook testuje novú aplikáciu, ktorá má pomôcť bývalým väzňom integrovať sa späť do spoločnosti. Informuje o tom portál Bloomberg.

Propagácia aplikácie s názvom „The Re-Entry App“, ktorá bola v stredu zobrazená na vrchu informačných kanálov v aplikácii Instagram u niekoľkých používateľov, ich vyzývala, aby získali predčasný prístup k aplikácie, aby ju vyskúšali a poskytli spätnú väzbu. V oznámení sa tiež uvádza, že cieľom aplikácie je pomôcť pri „príprave na život po väzení s podporou komunity“.

„Skúmali sme rôzne spôsoby, ako pomôcť prekonať medzery, ktorým čelia ľudia v marginalizovaných komunitách v našich aplikáciách,“ uviedla hovorkyňa Facebooku vo vyhlásení pre portál Bloomberg. Facebook však odhalil, že test mal slúžiť iba interne a oznámenie nemalo byť zobrazené širokej verejnosti. „Toto malo byť iba internou skúškou a oznámenie sme stiahli, hneď ako sme sa dozvedeli, že sa nakrátko zobrazilo aj externe,“ dodala hovorkyňa.

Portál Bloomberg nakoniec poznamenal, že Facebook často experimentuje s novým softvérom a nápadmi na služby, z ktorých nakoniec nič nevznikne. Preto len čas ukáže, akým spôsobom táto aplikácia funguje a či vôbec zazrie svetlo sveta.


Prečítajte si tiež: Facebook tajne vytvára smart hodinky, prísť by mali už budúci rok


 

Zdroje: Bloomberg, Twitter

Pridať nový komentár
TOPlist