Facebook priniesol oficiálne aplikácie pre Windows 10

, Autor: kupcik
 
Spoločnosť Microsoft má už dlhšiu dobu problémy priniesť vysokokvalitné oficiálne aplikácie do svojho obchodu pre Windows 10. Dnešný deň môžeme zapísať medzi tie pozitívnejšie, keďže spoločnosť Facebook prináša niekoľko vlastných aplikácii pre Windows 10.

Medzi dve hlavné aplikácie, ktoré sú od dnešného dňa dostupné v obchode Windows 10, patrí oficiálna Facebook aplikácia a takisto aj Facebook Messenger. Obe aplikácie pochádzajú priamo od spoločnosti Facebook, a ich používatelia sa môžu tešiť na všetky funkcie, na ktoré sú zvyknutí z iných operačných systémov.
 
Zaujímavou informáciou je skutočnosť, že ani jedna z týchto aplikácií nebola vytvorená pomocou softvéru Universal Windows Platform, vďaka ktorému je možné spustiť aplikácie na desktope aj Windows 10 Mobile bez potreby vykonania zmien v zdrojovom kóde. Jednoducho povedané, obe aplikácie sú špeciálne vytvorené pre desktopy Windows 10 a na smartfónoch ich nie je možné použiť.
 
 
Obe spoločnosti by však mali intenzívne spolupracovať na nových verziách aplikácií Facebook a Facebook Messenger pre Windows 10 Mobile, no zatiaľ ani jedna z nich nie je v takom štádiu, kedy by mohli byť spustené do hromadného používania.
 
Poslednou aplikáciou, ktorá sa dostala do obchodu Windows 10 je Instagram. Tá je dostupná len pre Windows 10 Mobile, kde bola už dlhší čas testovaná v beta verzii. Zdá sa, že vývojári boli s aplikáciou spokojní a od dnes je dostupná pre širokú verejnosť.
 
Zdroj: techspot
 
Kľúčové slová
aplikácie, Windows 10, Windows 10 Mobile
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist