Facebook predstavil Messenger Lite pre rozvíjajúce sa trhy

 
Spoločnosť Facebook začala postupne spúšťať okresanú verziu aplikácie Messenger, ktorá má využívať menej dát.

Od dnešného dňa je na niektorých rozvíjajúcich sa trhoch k dispozícii novinka v podobe aplikácie Messenger Lite. Spoločnosť Facebook sa rozhodla vydať okresanú verziu populárnej aplikácie, aby rozšírila svoje medzinárodné portfólio. Niektoré rozvojové krajiny nedisponujú vysokorýchlostným pripojením na internet, preto je aplikácia Messenger Lite navrhnutá tak, aby využívala čo najmenej dát.
 
 
Ako prví si môžu novinku vyskúšať obyvatelia Kene, Tuniska, Malajzie, Srí Lanky alebo Venezuely. Spoločnosť Facebook však potvrdila, že v nadchádzajúcich mesiacoch sa aplikácia objaví aj v ďalších krajinách. V posledných mesiacoch zaznamenal Facebook mierne presýtenie na najväčších trhoch, vrátane Severnej Ameriky a Európy. Spoločnosť sa tak rozhodla svoju pozornosť upriamiť na rozvíjajúce sa trhy, čoho výsledkom je aj aplikácia Messenger Lite, ktorá je ochudobnená o niektoré funkcie oproti plnohodnotnej verzii.
 
Používatelia smartfónov s operačným systémom Android však budú môcť aj naďalej využívať základné funkcie, vrátane posielania textových správ, fotografií, či odkazov. Využiť ale nebudú môcť hlasové a video hovory, prípadne vykonávať online platby. Aj tento krok len podčiarkuje slová výkonného riaditeľa spoločnosti Facebook, Marka Zuckerberga, ktorý opakovane prízvukuje, že poslaním spoločnosti je zabezpečiť, aby mal každý obyvateľ planéty prístup na internet.
 
 
Pridať nový komentár
TOPlist