Facebook poskytuje prístup k dátam štyrom čínskym firmám

, Autor: Lukáš Lancz

Ako keby toho nebolo málo...Po tom, čo sa dávnejšie prevalili informácie o tom, že Facebook poskytol dáta firme Cambridge Analytica tu máme ďalšie potvrdenia o tom, že sociálny gigant Facebok sprístupnil dáta firmám tretích strán.

Konkrétne ide o štyri čínske firmy Huawei, Lenovo, Oppo a TCL. Dohody o poskytovaní dát siahajú pravdepodobne až do roku 2010 a ostávajú platné do tohto dňa. Podľa vyhlásení Facebooku, dohoda s Huawei bude ukončená tento týždeň. Čo s ostatnými  troma dohodami nie je v tento moment jasné. Podľa tvrdení zástupcov FB, dáta poskytované Huawei ostávajú na telefónoch ľudí a nie serveroch Hauawei. Týmto tvrdeniam však bude veriť málokto.

Len pár dní, dozadu (po odhalení NY Times) bolo potvrdené, že Facebook poskytol dáta firmám Amazon, Apple, Blackberry a Samsung.

Facebook sa obhajuje tým, že dohody boli súčasťou snahy z roku 2007, priviesť viac ľudí, ktorí používali svoje telefóny k sociálnej sieti FB. 

Vice prezident Francisco Varela potvrdil pre NY Times, že celá integrácia FB s firmami Huawei, Lenovo, Oppo a TCL bola od začiatku pod záštitou Facebooku a tok dát je kontrolovaný práve Facebookom.

NY Times oslovil všetky štyri čínske firmy, avšak ani jedna na otázky neodpovedala. 

Dôvera vo Facebook klesá čoraz viac a viac a ľudia by mali byť opatrní pri informáciách, ktoré dávajú na Facebook.

Zdroj: NY Times

Kľúčové slová
Facebook
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist