Facebook oficiálne spúšťa aplikáciu pre hudobné videá Collab

Spoločnosť Facebook uviedla na trh svoju aplikáciu pre hudobné videá Collab pre používateľov iOS. Pomocou tejto aplikácie môžete vytvoriť krátke hudobné video spojením troch individuálnych videí. Aplikácia je však zatiaľ dostupná iba v USA.

Aplikácia sa sčasti podobá na TikTok. Používatelia môžu zverejňovať hudobné videá vo verejnom informačnom kanáli, kde si ich môže pozrieť ktokoľvek. Ak vás niektorý tvorca v aplikácii zaujme, môžete mu dať like a dostávať upozornenia vždy, keď zverejní nové video (rovnako ako na YouTube, kde sledovatelia dostávajú upozornenia, keď sa na nimi sledovanom kanáli objaví nové video).

V aplikácii Collab môžete vytvoriť svoje vlastné video spojením troch individuálnych videí. Môžete tiež použiť akékoľvek klipy ostatných používateľov a z nich vytvoriť vlastné video. Aplikácia má implementovanú funkciu synchronizácie, takže nemusíte videá napasovať presne na stotinu sekundy.

Všetky videá v aplikácii Collab sú verejné, aby ich mohol použiť ktokoľvek. Pôvodný interpret bude označený, keď sa jeho video použije. Videá môžete zdieľať aj na platformách sociálnych médií, ako sú Instagram, Facebook, TikTok a ďalších. Zdieľané video však obsahuje vodoznak, bez ohľadu na aplikáciu.

Aplikácia Collab je zdarma k dispozícii pre iOS zariadenia v App Store. V súčasnosti je však dostupná iba v USA. O globálnej dostupnosti zatiaľ nie sú známe žiadne informácie.

Začiatkom mája spoločnosť Facebook uviedla aplikáciu Collab v beta verzii v USA a Kanade. Počas trvania beta verzie bola vylepšená napríklad synchronizácia zvuku. Aplikácia má tiež podporu pre elektronické hudobné nástroje.

 

Zdroje: App Store, The Verge

Pridať nový komentár
TOPlist