EN

Facebook Messenger dosiahol viac ako 5 miliárd stiahnutí v obchode Google Play

Facebook Messenger sa stal treťou aplikáciou od inej spoločnosti ako Google a zároveň celkovo štrnástou aplikáciou na svete, ktorá v obchode Google Play dosiahla 5 miliárd stiahnutí.

Messenger pokračuje v stopách ďalších dvoch aplikácií od spoločnosti Facebook, ktorými sú aplikácie Facebook a WhatsApp. Facebook túto hranicu prekonal v roku 2019, zatiaľ čo WhatsApp v roku 2020. Aplikácie Messenger sa tak stala štrnástou aplikáciou, ktorá prekonala hranicu piatich miliárd v službe Google Play, nasledujúc aplikácie YouTube, Mapy Google a Gmail. Facebook si teda zachováva titul jedinej spoločnosti inej ako Google, ktorá dosiahla 5 miliárd stiahnutí svojej aplikácie prostredníctvom obchodu Google Play.

Hranicu 1 miliardy stiahnutí presiahla aplikácia Facebook Messenger ešte v roku 2016. Aplikácia sa stala najsťahovanejšou bezplatnou aplikáciou v roku 2018. Od januára do októbra 2020 mal Messenger tretí najväčší počet aktívnych používateľov denne napriek tomu, že bol v roku 2020 iba šiestou najsťahovanejšou bezplatnou aplikáciou.

Facebook pracuje na posilnení svojich komunikačných platforiem vybudovaním back-endu pre rôzne platformy, ktorý umožní viacerým aplikáciám spoločnosti Facebook spolupracovať. Zatiaľ čo WhatsApp už má funkciu šifrovania typu end-to-end, aby boli dáta v chatoch v bezpečí, Messenger a Instagram túto funkciu ešte neobsahujú. Spoločnosť nedávno uviedla, že by táto funkcia mala doraziť začiatkom roku 2022.


Prečítajte si tiež: Zajtra je posledný deň kedy môžete používať WhatsApp bez obmedzení!


 

Zdroje: Android Police

Komentáre (2)
Ján Bakuz

Prečo nemám, Feccebuk ani Messenger.?????

Jan Bajuz

Prečo sa staráte DK úctou a to blokujete ,staráte sa ze sa niekto prihlásil miesto mn to je môj problém a nie váš j som váš nežiadal tam neobmedzujte poriadnych ľudí

Pridať nový komentár
TOPlist