EN

Facebook má obrovský VÝPADOK - týka sa aj Slovenska

Facebook dnes zasiahol obrovský globálny výpadok. Nefungujú hlavne funkcie aplikácie Facebook Messenger. Týka sa to však aj aplikácií Facebook, Instagram a Workplace. Jedinou fungujúcou aplikáciou Facebooku vyzerá byť WhatsApp.

Tento problém sa začal vyskytovať dnes, 10.12.2020, v dopoludňajších hodinách a zasahuje väčšinu Európy. Máme informácie, že sa tieto problémy vyskytujú už aj v Ázii a Austrálii. Na začiatku výpadku neboli hlásené takmer žiadne problémy z Ameriky, čo mohlo byť spôsobené tým, že tam bola noc, takže služby nepoužívalo veľa ľudí. Teraz sa však už problémy vyskytujú aj tam, čo znamená, že ide o globálny problém. Nefunguje napríklad posielanie obrázkov, načítavanie starších správ a prijímanie aj odosielanie správ trvá veľmi dlho (taktiež aplikácia nesprávne ukazuje, či je správa prečítaná/doručená a nezobrazuje reakcie na správy). S podobnými problémami sa stretávajú používatelia aplikácií Facebook (problémy s načítavaním príspevkov), Instagram (problémy s načítavaním príspevkov, príbehov či s nahrávaním obsahu) a Workplace. Niektorí majú dokonca problémy s prihlásením či s celkovým pripojením na server.

Problémy sa vyskytujú naprieč zariadeniami rôznych operačných systémov v mobilných, webových aj desktopových verziách aplikácií.

Spoločnosť Facebook už o problémoch vie. „Pracujeme na tom, aby sme veci vrátili do normálu čo najrýchlejšie,“ uviedol hovorca spoločnosti.

 


Problém bol medzičasom vyriešený.
Spoločnosť Facebook sa ospravedlňuje za vzniknuté nepríjemnosti.

Článok bol priebežne aktualizovaný. [Posledná aktualizácia: 10.12.2020 17:27]


 

Zdroje: Downdetector, Services Down

Zdroj titulného obrázka: vlastný koncept autora

Pridať nový komentár
TOPlist