EN

Facebook a Instagram sa zrejme spoplatnia tvrdí zahraničný denník !

Zahraničný denník prišiel s tvrdením, že Facebook sa chystá spoplatniť Instagram a Facebook. Ponuka má platiť len pre európskych používateľov a umožní používať Facebook a Instagram bez reklám.

Časom by asi pribudol aj WhatsApp. Otázka znie, či sa toto riešenie bude pozdávať reguláciám v EÚ. Druhou možnosťou má byť vynútená personalizovaná reklama, ktorú podľa všetkého nepôjde vypnúť. Otázka znie, či by si Facebook nepodkopal rybník takýmto krokom, keďže veľké množstvo zadávateľov reklamy využíva práve Facebook a poslednú dobu ešte viac Instagram. Je otázne ako by monetarizoval ich. Spoločnosť to má však isto dobre spočítané a je možné, že by ju vyšlo výhodnejšie ak by platili samotní používatelia než zadávatelia reklamy, kde sa platí za každé zobrazenie.

Drahšie predplatné by bolo v prípade ak používateľ blokol reklamu aj v mobilu. Stáť by to malo približne 14 USD alebo 10-13 EUR, pričom každý ďalší účet by vyšiel na 6 EUR mesačne. Hovorí sa, že pri kombinácii FB+IG bude cena niečo cez 16 EUR. 

Platili by ste za sociálne siete (bez reklám)? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: The Wall Street Journal, techspot

Image Credit: Wiki, By InvadingInvader - Own work, CC BY-SA 4.0

Komentáre (6)
Alexander

Určite nie. Reklamy sú nepríjemné a niekedy strávim aj pár minút na ich zatváranie a zákaz, ale 10 či viac eur mesačne by som za to nedal. Ak chcú 2-3 eura mesačne a bude to bez reklám, ok. Ak budú chcieť viac a kto nedá, zavalia ho reklamou, tak to balím a platformu opúšťam. Kedysi sa bez FB žilo, bude sa dať bez FB žiť znova.

Vlado

Nie. Zrušil by som Facebook

LukasR75

Tak, ja napríklad nemám žiadne (a)sociálne siete, a nemám ani v pláne sa do akejkoľvek registrovať. Takže, pre mňa - za mňa, nech si ten odpad spoplatnia. Ak spoplatnia aj WhatsApp, tak ho jednoducho vymažem a prejdem na inú komunikačnú aplikáciu.

Broolly

Vtom momente ho zmazem, nestačí že sú vlastníkom fotiek ktoré potom predávajú :D

feri60

Pomaly ale isto spejeme k situácií keď IT monopoly budú od nás cucať financie ako pijavice lebo všetko bude spoplatnené a software si skontroluje poplatky, a zablokuje celé zariadenie ak nebudú uhradené.

sally

Ruším Facebook, tú druhú hovadinu nemám.

Pridať nový komentár
TOPlist