Extrémny Ryzen Threadripper už zajtra

Prídu high-endové AMD Threadripper už zajtra?

AMD nečakane vytasilo výborné AMD Ryzen pre mainstream a okrem toho chystá extrémny Threadripper. Dnes sa začali na Computexe objavovať vo veľkom matičné dosky. Zatiaľ vieme, že procesor nesie maximálne 16-jadier alebo 32-vlákien. Označenie procesorov má byť 1998 a 1998X. Hrubý výkon na takt, tzv. IPC je vyššie než má Skylake X ako aj Kaby Lake X. To preukazuje dosahovaný výkon po pretaktovaní. Najvyšší model má mať takt až 3,5 GHz, avšak spomína sa rozšírený boost až na úrovni 4,0 GHz (3,9 GHz pre všetky jadrá). TDP je nastavené na 155W. Procesory sú poriadne monštrá a budú vyžadovať úplne nové úchyty chladičov a podľa všetkého sa zdá, že aj atypické obdĺžnikové bloky. Socket má mať až 4094 pinov. Od dnes vieme, že procesory podporujú 4-kanálové zapojenie a majú zatiaľ maximálne 44 PCIex liniek. Dosky taktiež podporujú Intel Optane memory.

Procesory majú byť oficiálne predstavené zajtra približne o 04:00 ráno nášho času. Cena ani dostupnosť nie je známa, ale dosky už fyzicky existujú, dá sa tak predpokladať jún – júl.

Dosky si môžete pozrieť na webe videocardz.com.

Zdroj: AMD, videocardz

Komentáre (1)
Pjetro de
"Hrubý výkon na takt, tzv. IPC je vyššie než má Skylake X ako aj Kaby Lake X. To preukazuje dosahovaný výkon po pretaktovaní.... tej vete absolutne nerozumiem, alebo autor nevie co znamena IPC ... tak ma jedno jadro/vlakno NA TEJ ISTEJ FREKVENCII (ziadne pretaktovanie) vyssi vykon ako Skylake/KabyLake alebo nema ... IMHO nema, kedze architektura sa nijako nezmenila a AMD ma dnes IPC nizsie v priemere o cca 10%.
Pridať nový komentár
TOPlist