Existencia samostatnej americkej spoločnosti Xerox končí

, Autor: Ján Kurej

Spoločnosť Xerox končí. Táto americká spoločnosť má za sebou dlhoročnú históriu. Vznikla v roku 1906 a v čase jej najväčšej slávy sa názov tejto spoločnosti stal slovesom popisujúcim kopírovanie dokumentov. Teraz však jej nezávislosť končí a stala sa súčasťou japonskej spoločnosti Fujifilm Holdings Corp.

Obe spoločnosti súhlasili so zlúčením viacerých častí, vďaka čomu spoločnosť Fujifilm bude kontrolovať viac ako 50% aktív Xeroxu. Spoločnosť mala dlhodobé problémy s financiami a určite tomu nepomohol ani trend častejšieho využívania dokumentov v elektronickej forme.

Obrovská konkurencia v tomto segmente je nemilosrdná a preto spoločnosť Xerox pristúpila k spojeniu s Fujifilmom, ktorá má už svoje plány s touto spoločnosťou. Údajne chce odísť úplne z trhu s tlačiarňami a kopírovacími zariadeniami a kompletne prejsť do iného odvetvia, ktoré prežije a bude mať dlhodobú perspektívu. Hovorí sa o výrobe a vývoji nových medicínskych zariadení ako aj napríklad vyspelejších ultrazvukových a endoskopických zariadení a vybudovať si tak väčšie zázemie v tejto oblasti.

Po zverejnení tejto dohody sa v uplynulom mesiaci zvýšila hodnota akcií Xerox (Fuji Xerox) o 12 percent, čo zrejme indikuje, že spoločnosť  vykročila do budúcnosti tým správnym smerom.

Zdroj: Gizmodo

Kľúčové slová
Fujifilm, Xerox
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist