Európa ruší lety z UK - šíri sa nový nebezpečnejší kmeň COVID-19!

Európa opäť rapídne znižuje množstvo letov – ruší tie z Veľkej Británie. Krajina varuje, že má nový ešte nebezpečnejší kmeň COVID-19. Je to veľká rana pre vakcíny i boj s COVID-19.

Európske krajiny posledných 24 hodín začali blokovať lety prichádzajúce z UK, pretože krajina varovala, že nový kmeň „je mimo kontrolu“. Európske krajiny na čele s Belgickom, Holandskom či Nemecko berú novú hrozbu veľmi vážne.

Vedci objavili nový kmeň ešte v septembri. Bohužiaľ nová štúdia potvrdzuje, že nový kmeň je až o 70% infekčnejší. COVID-19 sa tak adaptoval na opatrenia a zmutoval. Už dlhšiu dobu sa vedie debata, či je vírus len zhluk DNA a RNA alebo je skutočne živý organizmus alebo zvláštna parazitická forma medzi živým a neživým svetom.

Je za nami prvý rok odkedy sa potvrdili prvé prípady vírusu z Wuhanu. V tejto chvíli sa ako jediná možnosť proti kompletnej devastácii nevyčísliteľných ekonomických a možno materiálnych škôd javí vakcinácia. Zatiaľ nie je známe či súčasné vakcíny dokážu vytvoriť imunitu aj voči novému kmeňu. Pripomíname, že chrípka sa upravuje prakticky každý rok, takže podobne to môže byť aj s COVID-19 (SARS-CoV-2). Boj s COVID-19 môže nakoniec trvať celé desaťročie.

Zdroj: economictimes, politico

Komentáre (7)
Jozef

Vyzerá to tak. že Slovensko zareaguje zase až po funuse.

Pjetro de

banovat znamena lutovat, takze lutuju lety?
podla mna ich rusia/zakazuju/odstavuju

Lukáš Lancz

Ano mate pravdu, opravili sme

Konspy

Prichadza covid 21!?
Uz v oktobri pisali na badatel ze unikol plan z Kanady. Lockdowny v novembri a testovania odhadli vcas. Niektore terminy boli skor no to neni dolezite.... Takze predsa je to pravda. A vraj konspiracia 😂

Pjetro de

ty sa daj v prvom rade vysetrit u svojho psychologa, ale pochybujem ze existuje lekar, kt. by sa vedel postarat o tvoje dusevne zdravie

Ty si blb

http://placata-zeme.cz odporucam ti tuto stranku. Presne pre takych ako ty, ty badatel :D

viperman_

spominat badatela, ah jaj kam sme sa to ako spolocnost dostali.....

Pridať nový komentár
TOPlist