Esport a videohry sa na Olympiádu určite nedostanú

, Autor: Ján Kisty

Nedostane sa nakoniec eSport na Olympiádu pre násilie v hrách? Zdá sa, že tomu bude nakoniec tak.

Organizátori hier nie sú ochotní pridať eSport v tejto chvíli a zrejme ani najbližšej dobe na Olympiádu. Videohry prezentujú presný opak toho, čo má znamenať Olympiáda. V hrách je príliš násilia či zabíjania a to je presne opak toho čo prezentuje Olympiáda – mier, rovnosť či priateľstvo. Vo väčšine hier, minimálne tých, ktoré sa majú šancu dostať na Olympiádu akými sú League of Legends či Counter Strike je jednoducho základ zabíjanie oponenta. A to sa určite nedá porovnávať so šermom.

Na druhej strane organizátorov určite láka množstvo peňazí, ktoré dnes dokážu produkovať hry. Počet divákov tiež nie je zanedbateľný a ráta sa v stovkách miliónoch.

Je tak pravdepodobné, že si na ešport na Olympiáde ešte pár rokov počkáme. Vedenie jednoducho nie je ochotné akceptovať, čo prezentujú videohry.

Zdroj: techspot

 

Kľúčové slová
eSport, olympijské hry
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Esport a videohry sa na Olympiádu určite nedostanú

to je dobre, co ma nejaky tlstny mastny nerd co sa len hra na pocitaci hladat na olympiade a stat vedla atletov

Taka TrackMania by sa teda mohla hrat.

Je logické že eSports nebude súčasťou Olympiády, keďže Olympiáda reprezentuje fyzickú zdatnosť a obratnosť.

eSports by ani nemal mať snahu zaradiť sa do Olympiády, naopak snaha by mala byť vytvoriť novú, alternatívnu skupinu - "mentálnu" Olympiádu, zahŕňajúcu stolové hry (šach, Go atď.) a elektronické hry (doplňte ma ak si myslíte že by tam malo patriť ešte niečo iné). Či budú v spoločnom evente len ako kategórie alebo ako oddelené eventy rovnako ako sú oddelené zimné a letné Olympiády je tiež na zváženie, spočiatku by asi bolo lepšie keby boli spoločne v jednom evente a rozdeliť iba v prípade že to bude dávať zmysel vzhľadom k veľkosti eventu.

Poslať nový komentár

TOPlist