ESET vyvinul bezpečnejšie antimalvérové riešenie pre domácnosti

, Autor: Ján Kurej

Spoločnosť ESET, slovenský dodávateľ populárneho a celosvetovo rozšíreného antimalvérového riešenia, priniesla na trh nový produkt ESET Internet Security, ktorý nahrádza ESET Smart Security.

Internet sa už dávnejšie stal dominantným zdrojom hrozieb pre domácich používateľov, takže je logické, že spoločnosť ESET prichádza s ešte bezpečnejším riešením nebezpečného malvéru. V súvislosti s novou verziou ESET nepokračuje v číslovaní, čiže prestáva používať označenie v11 ale len “ESET Internet Security”, prípadne bude používať prívlastok “edícia 2017”.

ESET Internet Security bude proaktívne detegovať a liečiť známe i neznáme vírusy, červy, trójske kone a rootkity. Pokročilá heuristika odhaľuje dokonca aj doteraz neznáme hrozby a neutralizuje ich skôr ako môžu spôsobiť škodu vo vašom počítači. Nevýhodou takého riešenia je pravdepodobnosť “falošného poplachu”. Ochrana prístupu na web a anti-phishing spočíva hlavne v monitorovaní komunikácie prehliadačov internetových stránok so servermi (vrátane SSL). Ochrana poštových klientov zabezpečuje kontrolu poštovej komunikácie prijímanej prostredníctvom protokolov POP3 a IMAP. Tiež je tu ochrana proti nebezpečnému ransomvéru. Antivírus sleduje súbory, ich aktivity a zisťuje, či sú podchytené v jeho databázach v cloude, a ak áno, akú majú reputáciu. Ochrana pred ransomvérom pracuje na báze umelej inteligencie, konkrétne behaviorálneho monitoringu.

Ak niekto z vás používa ESET Smart Security, môže aj naďalej pokračovať v jeho používaní, ale má možnosť zadarmo prejsť na novú a z bezpečnostného hľadiska kvalitnejšiu verziu ochrany v podobe ESET Internet Security.

ESET

Kľúčové slová
ESET
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist