EN

Erotická hračka odosiela chúlostivé dáta výrobcovi

 
Počas konferencie Def Con hackeri zistili, že jeden vibrátor odosiela dáta o používaní späť k výrobcovi.

Smart zariadenia rozličného druhu od telefónov po inteligentné žiarovky môžu byť síce efektívne, efektné a uľahčujúce život, no na druhej strane je tu vždy riziko zberu dát. Počas konferencie Def Con bolo zistené, že výnimkou už nie sú ani inteligentné erotické pomôcky, teda minimálne jedna z nich s názvom We-Vibe 4 Plus. Ide o prístroj, ktorý je možné ovládať bezdrôtovo cez Bluetooth pomocou ovládača či smartfónu.
 
 
Tím pozostávajúci z dvojice hackerov, ktorí si hovoria g0ldfisk a follower našiel cestu, ako odchytiť dáta prenášané z vibrátora. Každé bezdrôtové zariadenie musí prejsť schválením v USA na FCC úrade, pričom výrobca musí poskytnúť úradu detailný popis zariadenia. Vďaka nemu sa hackeri dozvedeli, že We-Vibe 4 Plus používa procesor CC2541 od Texas Instruments a čip pre 2,4GHz prenos cez Bluetooth. Zariadenie však nechránil žiadny certifikát a jeho hacknutie tak bolo pomerne jednoduché. Jediný problém mali hackeri so signálom. „Mali sme problémy so zberom signálu. Ukazuje sa, že ľudské telo je prekvapivo efektívnou Faradayovou klietkou“, povedal follower.
 
 
Nakoniec však zistili, že spomínaný vibrátor pravidelne zasiela citlivé informácie späť k tvorcovi, ktorým je firma Standard Innovations Corporation. Konkrétne sa sleduje presná doba použitia a zasiela sa každú minútu teplota a tiež každá zmena úrovne vibrovania. Meno osoby, ktorá pomôcku používa síce nie je zbierané, no dokážete si asi predstaviť aký obraz o používaní sa dá následne z údajov vytvoriť. Dôveryhodnosť na celej záležitosti nepridáva ani politika firmy, ktorá nikde neuvádza, ako sa s dátami narába a kam môžu ďalej putovať, no v prípade potreby ich firma môže poskytnúť autoritám.
 
Firma sa na margo zistenia vyjadrila, že úroveň vibrácii zbiera kvôli výskumu trhu aby zistila, ktoré nastavenia sú najefektívnejšie. Teplota je odosielaná kvôli účelom diagnostiky hardvéru. Spoločnosť však dodala, že je v procese preskúmania svojej politiky zberu dát aby zlepšila transparentnosť voči zákazníkovi. 
 
Zdroj: engadget
 
Pridať nový komentár
TOPlist