Epic popiera sledovanie ich používateľov

Epic je podozrievaný, že svojich užívateľov sleduje. Táto informácia sa pred dvoma dňami objavila na fóre REDDITe od užívateľa u/notte_m_portent. Ten na fóre založil vlákno s názvom "Epic Games Store, Spyware, Tracking, and You!". V tomto vlákne rozoberá, čo všetko Epic Games sleduje v jeho počítači. Bez jeho vedomia alebo informovania, Epic sleduje aktívne procesy v PC, číta cookies, certifikáty, zbiera dáta o hardvéri a snaží sa sprístupniť dynamické knižnice.

Pri skontrolovaní čo jeho počítač prijíma a odosiela cez internet, zistil, že jeho PC sa veľmi často pripájal na server Epic Games.

Ďalšie zvláštne chovanie Epic Games popísal užívateľ Madjoki na fóre RESSETERA. Te si zas všimol, že Epic Games Launcher po štarte vyhľadal Steam inštaláciu a prehľadával súbory v Steam Cloude.

Odpoveď Epic Games nenechala na seba dlho čakať. Vysvetlenie k čomu Epic Games potrebujú tieto dáta vysvetlil viceprezident Daniel Vogel.

  1. Trackovanie sa využíva kvôli programu Support-A-Creator a štatistikám
  2. Informácie o hardvéri Epic Games Launcher zbiera v súlade s podmienkami uvedenými v zásadách o ochrane osobných údajov
  3. Prístup k certifikátom a cookies Vogel vysvetlil tak, že Epic Launcher je založený na webovom prehliadači Chromium
  4. Sledovanie aktívnych procesov, má zabrániť tomu, aby sa práve bežiaca hra nezačala aktualizovať
  5. Kopírovanie dát zo Steam-u sa deje za účelom kopírovania priateľov do Epic Games Store. Má sa tak diať, len ak užívateľ túto možnosť potvrdí

Celá táto kauza Epicu rozhodne neprospeje. Široká hráčska komunita je pobúrená z praktík Epic Games, ako ku sebe ťahajú vývojárov a teraz sa k tomu pridáva aj podozrenie zo sledovania aktivít užívateľa na PC.

Čo si o tom myslíte vy?

Zdroj: TECHSPOT

Komentáre (1)
......

Steam ku tomu ešte aj prehľadáva adresáre akú hudbu máte.

Pridať nový komentár
TOPlist