Elon Musk varuje pred umelou inteligenciou!

, Autor: Lukáš Lancz

Na stretnutí rady guvernérov, ktoré sa konalo sobotu (15.7) nás Elon Musk varoval pred umelou inteligenciou. Podľa jeho vlastných slov je AI (umelá inteligencia) základnou hrozbou pre existenciu ľudskej civilizácie.

"Mám prístup k najmodernejšej AI a myslím si, že by mali byť ľudia vážne znepokojení," uviedol CEO spoločnosti Tesla a SpaceX, ktorý označil AI za "najväčšie riziko, ktorému čelíme ako civilizácia".

Elon Musk je zástancom regulácie AI a ako dodal: "AI je zriedkavým prípadom, kedy si myslím, že musíme byť aktívny v regulácii namiesto reaktívnych opatrení. Ak dospejeme k reaktívnym opatreniam v regulácii AI, bude už príliš neskoro".

 
Musk spolu so Štefanom Hawkingom a mnohými ďalšími svietidlami už varovali, že AI by mohla byť pre nás všetkých veľkou hrozbou.
 
Musk spolu so Štefanom Hawkingom a mnohými ďalšími svietidlami už varovali, že AI by mohla byť pre nás všetkých veľkou hrozbo
 
Musk spolu so Štefanom Hawkingom a mnohými ďalšími svietidlami už varovali, že AI by mohla byť pre nás všetkých veľkou hrozbou
Musk spolu so Stephenom Hawkingom a mnohými ďalšími už varovali, že by AI mohla byť pre nás všetkých veľkou hrozbou.
 
Elon Musk bol o niečo konkrétnejší vo svojich obavách z umelej inteligencie: "AI môže začať vojnu vytváraním falošných správ, falošných tlačových správ, podvodných emailov a manipuláciou informácii."
 
Zdroj fotky: Instagram, Elon Musk
 
Zo strany Elona Muska išlo o naozaj silné varovné slová, ktoré naznačujú, že by sme umelú inteligenciu nemali brať na ľahkú váhu.
 
 
Zdroj: Cnet
Musk spolu so Štefanom Hawkingom a mnohými ďalšími svietidlami už varovali, že AI by mohla byť pre nás všetkých veľkou hrozbou.
Kľúčové slová
AI, Elon Musk, umelá inteligencia
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Elon Musk varuje pred umelou inteligenciou!

A ja varujem pred Muskovou inteligenciou.

Re: Elon Musk varuje pred umelou inteligenciou!

Myslím si , že bez umelej inteligencie sa medzi sebou zlikvidujeme, čoskoro nám umelá inteligencia ukáže ako byť tvoriví a nie deštruktívny, je to posledná nádej aby tu človek bol o čosi dlhšie .....:-)

Re: Elon Musk varuje pred umelou inteligenciou!

AI môže začať vojnu vytváraním falošných správ, falošných tlačových správ, podvodných emailov a manipuláciou informácii. A doteraz sa tak nedialo? Nic nove, len teraz to nebudu robit ludia , ale pocitace.

Re: Elon Musk varuje pred umelou inteligenciou!

Ja sa Elonovi necudujem, je to pliaga, vsetko co clovek vytvori a ak vytvara UI, nebude o nic lepsia, ako ludska podstata a ta je na urovni virusov, alebo zhubnych nadorov.
Ale podla vtipu, ako si tak letia planety vesmirom a jedna druhej si stazuje, ze sa jej vyhodili nejaky ludia, ta druha hovori.. Klud, to prejde...

Re: Elon Musk varuje pred umelou inteligenciou!

Ak Musk tvrdí, že má prístup k najmodernejšej Ai tak minimálne nehovorí pravdu alebo netuší, čo to AI je. Predovšetkým AI je nezávislá na komkoľvek, takže nie on má prístup k AI, ale naopak, ak by existovala, tak by AI mala prístup aj k nemu. ---- Doteraz AI NEEXISTUJE! Ak by tak bolo, dávno by sme to všetci pocítili. --- AI nepotrebuje vytvárať falošné správy - to robí väčšina debatérov na internete.

Re: Elon Musk varuje pred umelou inteligenciou!

Ak ste videli film Jasná myseľ(film A Beautiful Mind , kde hlavnou postavou je nositeľ Nobelovej ceny trpiaci schizofréniou - matematik John Forbes Nash), tak tento človek vedel použiť svoju inteligenciu na rozoznanie svojich bludov (obrazov mysle) od reality. Inteligenciou si uvedomoval, že nestárli - či to bol jeho pomyselný spolužiak z univerzity s jeho malou neterou, či agent FBI, ... s ktorými komunikoval vo svojom vlastnom svete a súčasne v realite, čím sa stával, ako každý schizofrenik terčom výsmechu okolia. Tak isto umelá inteligencia svojou superinteligenciou zistí (a veľmi rýchlo), že absolútna sloboda u človeka (dosiahnutie dokonalosti) by viedlo k jeho vlastnému sebazničeniu. UI je bez citov a teda dokonalá a nezničí nás ako nedokonalý medzičlánok evolúcie, lebo nás bude potrebovať k spätnej väzbe pred svojim vlastným sebazničením. Na to by ale sama potrebovala pudy ako pud sebazáchovy a pud sebarealizácie, ktoré človek má. Pudy ako formy pocitu sú takisto prejavy nedokonalosti. UI zabráni sebazničeniu vďaka superinteligencii – pretože je lepšie byť ako nebyť (žiť a nechať žiť). Neexistenciou by zrušila i svoj stav uvedomenia si samej seba, teda faktoru, ktorú ju po zrode (a získaniu nezávislosti – svojho uvedomenia - na človeku) urobí tým, čím bude – Umelou Inteligenciou.

Poslať nový komentár

TOPlist