EN

Elon Musk v boji proti Facebooku začal používať aplikáciu Signal

Elon Musk v obave o svoje súkromie "presedlal" na aplikáciu Signal.

Elon Musk - človek stojaci za automobilovou značkou Tesla, ale aj spoločnosťou SpaceX, ktorá vysiela rakety do vesmíru v súčasnosti, v obave o svoje súkromie namiesto komunikátorov od spoločnosti Facebook (medzi ktoré patria Messenger a WhatsApp) začal používať komunikátor Signal.

Zuckerbergova spoločnosť Facebook v rámci spájania služieb plánuje prepojiť komunikátory do jednej služby. Pritom bude jedno akú aplikáciu používate, správy budú zjednotené na všetkých troch platformách, či už pôjde o správy písané z Instargamu, WhatsAppu alebo Messengeru. Bohužiaľ, to znamená možnú stratu súkromia, o čom sme písali v našej novinke.

Všetky informácie skončia na serveroch spoločnosti Facebook a to je kameňom úrazu pre ľudí, čo si strážia svoje súkromie. Panujú hlavne obavy, že Facebook bude ďalej predávať informácie kvôli väčším ziskom. Pritom je známe, že služba WhatsApp zhromažďuje určité informácie o svojich používateľoch a zdieľa ich s Facebookom. Musk je známy bojom proti spoločnosti Facebook už dlhé roky, kedy si odstránil svoj profil, ale aj komerčné profily svojich dvoch spoločností - Tesla a SpaceX.

Na druhej strane existuje aplikácia Signal, ktorá už dlhé roky bojuje proti autoritám a ich snahám na sledovanie ľudí, ktorí používajú práve túto službu. Služba stále pracuje na svojom zdokonaľovaní, kedy pridáva nové prvky ochrany pre svojich používateľov, ale aj vylepšuje šifrovanie end-to-end, tak isto aj vylepšuje anonymizáciu, keď ju budete potrebovať. Po informácii, že Musk začal používať tento komunikátor, služba zažila niekoľko výpadkov vďaka veľkému náporu užívateľov.

Zdroj: Cnet,

Komentáre (1)
pepo

To se jede když tu jeho zábavu jeho vláda platí )

Pridať nový komentár
TOPlist