Elephone smartfón prinesie možno ako prvý 8 GB RAM

 
Prvým smartfónom, ktorý ponesie 8 GB RAM bude možno model čínskeho Elephone. Dizajnovo sa bude podobať na Samsung Galaxy Note 7 a ponesie aj najvýkonnejší procesor od MediaTek.

Prvý smartfón s 8 GB RAM na trhu ešte nemáme, no medzi horúcimi kandidátmi na toto prvenstvo je spoločnosť Elephone. Na internet unikla fotka, či skôr render tajomného smartfónu spolu s niektorými špecifikáciami.
 
 
Zaujme však už samotný dizajn zariadenia, nakoľko displej je očividne zahnutý po bokoch podobne ako u modelu Galaxy Note 7 od Samsungu. Veľkosť uhlopriečky či rozlíšenie žiaľ nepoznáme, no AMOLED displej by mal poskytnúť 3D perspektívu. O niečo podobné sa už pokúšal Amazon s jeho Fire Phone, no vtedy sa nemohlo hovoriť o úspechu.
 
Okrem zaujímavého displeja by novinka mala poskytnúť výkonný SoC MediaTek Helio X30 a až 8 GB RAM. Telefón bude zrejme dostupný vo viacerých pamäťových konfiguráciách a tá najvyššia poskytne práve až magických 8 GB. S uvedením nových pamätí od Samsungu nie je takáto kapacita vôbec nereálna a budúci rok sa očakáva príchod viacerých smartfónov s 8 GB RAM. Vstavané úložisko by malo mať najviac 256 GB.
 
Záhadný smartfón od Elephone na trhu ešte nejaký čas určite neuvidíme nakoľko procesor Helio X30 bude uvedený až začiatkom budúceho roka. Svoje smartfóny s 8 GB RAM by mali budúci rok priniesť aj firmy ako Samsung, OnePlus či Xiaomi.
 
Zdroj: phonearena
 
Pridať nový komentár
TOPlist