Elektrická kolobežka Xiaomi a ďalšie elektrické kolobežky v akcii

Elektrické kolobežky sú čím ďalej tým populárnejšie. Kedysi boli raritou, dnes ich vidíte na uliciach skoro každý deň. Nečudo, že sa presadili, ide o veľmi podarené zariadenia. Kto ich skúsil, môže to potvdiť.

O kolobežke Xiaomi M365 ste už pravdepodobne počuli, ak nie, tak ju určite odporúčame vyskúšať. Naše pocity pri skúške by sa dali zhrnúť do nasledujúcich viet. Je prekvapivo rýchla. Dosahuje rýchlosť 25 kilometrov za hodinu, čo je na kolobežku už dosť. V tej rýchlosti už máte pocit, že by sa jej pri obchádzaní niečoho na kraji cesty, hodilo spätné zrkadlo ako majú motocykle, lebo obzerať sa v stoji pri takej rýchlosti či niečo nejde za vami, nie je dvakrát príjemné. Naživo vyzerá rovnako dobre ako na obrázkoch. Vždy sme tvrdili, že je to dizajnovo vydarený produkt, čo kolobežka naživo potvrdzuje.

Dojazd deklarovaný výrobcom je 30 kilometrov. Ide o dosiahnuteľnú hodnotu, ktorá ale závisí od viacerých parametrov. Záleží najmä na váhe jazdca, na cestovnej rýchlosti, na teréne a jeho výškovom profile v ktorom jazdíte. Maximálna hmotnosť jazdca je 100 kilogramov. Kolobežka pôsobí robustným dojmom, je samozrejme skladateľná, a to rýchlo skladateľná (výrobca deklaruje čas skladania 3 sekundy) a pri jej váhe 12,5 kg dobre prenosná. Jej batérie môžete nabíjať jazdením na nej bez motora, vďaka kinetickému obnovovaciemu systému kolobežky. Má dvojicu bŕzd vybavených technológiou E-ABS, pre bezpečnejšie brzdenie.

Xiaomi M365 si môžete vylepšiť aj sedlom, ktorá sa pripevňuje pred zadným kolesom. Cena tohto doplnku je 39 eur.

Kolobežka Xiaomi M365 je teraz v akcii za 341,59€

Pokiaľ hľadáte lacnejšiu alternatívu ku kolobežke Xiaomi M365, skúste skladateľnú elektrickú kolobežku Ninebot Segway ES1. Teraz je v akcii za 268,77€. Maximálna rýchosť, ktorú Ninebot dosahuje je 20 km/h a dojazd približne 20 kilometrov. Je trochu ľahšia ako M365-ka, s váhou 11 kilogramov. Maximálna váha jazdca je rovnaká ako pre M365 100 kilogramov.

Ak hľadáte ešte lacnejšiu alternatívu, na krátke cesty do práce, alebo hľadáte ešte prenosnejšiu elektrickú kolobežku tak je pre vás tou pravou voľbou kolobežka Megawheels S1. Váži 7 kilogramov, jej maximálna rýchlosť je 23 km/h a dojazd 12 kilometrov. V jej prípade je maximálna váha jazdca 90 kilogramov.

Aktuálne je kolobežka Megawheels S1 v akcii za 138,72€.

Inzercia

Komentáre (2)
tramp
a sedanka na sedenie žiadna?
Lukáš Lancz
Doplneny sedak pre Xiaomi scooter
Pridať nový komentár
TOPlist