Electronic Arts prepustí stovky zamestnancov

Kedysi dosť populárny výrobca hier zažíva veľké štrukturálne zmeny, za účelom ušetrenia nákladov či v snahe pozdvihnúť sa.

Takmer vždy, každé šetrenie nákladov znamená aj prepúšťanie zamestnancov alebo minimálne siahnutie na ich mzdy. U Electronic Arts ide o prvú variantu. EA si už prešlo nedávno zmenou vedenia, zastavilo výrobu niekoľkých hier a v prvej vlne prepúšťania opustilo firmu niekoľko zamestnancov. Druhá vlna prepúšťania a "zoštíhľovania" firmy sa dotkne viacerých zamestnancov.

EA na svojom blogu vysvetlilo svoje kroky: "V posledných týždňoch EA zjednotila všetky prvky svojej organizačnej štruktúry kvôli prioritám týkajúcich sa nových technológií a mobilnom priemysle. Viedlo to k náročným rozhodnutiam ako je práve prepúšťanie zamestnancov v niektorých lokalitách. Všetkým, čo sú na prepúšťacej listine sme nesmierne vďační za ich odvedenú prácu. Budú chýbať nielen nám, ale aj kolegom, s ktorými roky pracovali".

 Firma neoznámila koľko ľudí presne prepustí, ale podľa zdroja, ktorý má blízko k celej veci, má ísť o veľmi vysoké číslo. Podľa servera Kotaku a ich zdroja by mohlo ísť o prepusteie 10% ľudí z celkového počtu 9000. Taktiež sa povráva, že EA zatvorí aj EA Partners, ktoré má na starosti publikovanie nechránených hier ako je napr. Left 4 Dead či Rock Band.

Zdroj: vr-zone.com

Komentáre (2)
Archon
No mne to pride , že EA drži len Maxis a EA sport
Frosty
no sak fajne za tie odpad hry co vyrabaju sa ani necudujem
Pridať nový komentár
TOPlist