Ehtereum pokračuje v raste

Kryptomena Ethereum pokračuje v raste a z jeho zakladateľa robí miliardára.

Kryptomena Ethereum je aktuálne druhá najhodnotnejšia kryptomena, hneď po kryptomene Bitcoin. Za vznikom tejto digitálnej meny stojí kanadsko-ruský programátor - Vitalik Buretin, ktorý ju založil v roku 2013, pričom keď zakladal kryptomenu Ethereum, mal len devätnásť rokov. Buretin aktuálne vlastní 330 000 ethereových tokenov, čo je v prepočte viac ako 900 000 miliónov eur.

Samotná kryptomena má aktuálne trhový strop na hodnote takmer 328,86 miliárd eur, kedy jej hodnota začala rásť hlavne po spustení novej verzie Ether 2.0. Zároveň s tým, Európska investičná banka vydala dlhopisy v hodnote 100 miliónov eur s využitím blockchainu Ethereum. Popri raste Etherea, rastie aj Dogecoin, ktorý má aktuálne hodnotu 57 centov za token, po zaradení na eToro.

Bitcoin sa pritom aktuálne drží na hodnote 46 tisíc eur za token, zároveň má aktuálne táto kryptomena stanovený dlhový strop na hodnote bilióna dolárov. Ethereum aj Bitcoin patria v súčasnosti medzi najviac obchodovateľné kryptomeny na svete a k tomu sa pridávajú aj takzvané NFT tokeny, ktoré sú nezameniteľné. Tým vám garantujú vlastníctvo a predávajú sa pomocou etherea.

Za rastom hodnôt týchto kryptomien stojí aj ich úspech na burze CoinBase, pričom kryptomene Ethereum pomohol nový štýl "razenia" mincí - Ether 2.0. Aktuálna hodnota Etherea je 2 877,52 euro za token.

Zdroj: Cnet,

Pridať nový komentár
TOPlist