EA vyrobilo robota s mimikou podobnou človeku

Engineered Arts predstavila doteraz najrealistickejšieho robota s tvárou človeka.

Britská dizajnérska spoločnosť Engineered Arts, predstavila svojho nového humanoidného robota s menom Ameca, ktorý sa predvádza na videu. Ak ste očakávali, že robot bude chodiť, tak tento "krok" majú vývojári ešte len v pláne, takže na videá, kde bude Ameca robiť podobné kúsky, ako roboty od spoločnosti Boston Dynamic si ešte počkáme. Robot zatiaľ nemá vlastné "vedomie". Integráciu umelej inteligencie spoločnosť necháva na vývojárov, ktorí o to prejavia záujem.

Spoločnosť sa nesústredí len na vývoj jedného robota, ale popri vývoji Ameci, Engineered Arts pracuje aj na ďalšom robotovi s menom - Mesmer. Pri jeho vývoji použila spoločnosť 3D skener na skenovanie tvárí ľudí, vďaka čomu má nový robot ešte realistickejšiu mimiku a lepšiu textúru "kože". Tým je robot ešte realistickejší, než Ameca. 

Roboty Ameca a Mesmer budú najskôr slúžiť ako atrakcie a stretnúť ich teda budete môcť na rôznych veľtrhoch a podujatiach. Ak budete chcieť stretnúť robota Ameca, najbližšieho si ho môžete obzrieť na veľtrhu CES 2022 v januári.

Zdroj: TheVerge, Autoevolution,

Komentáre (1)
Pcfans

Na kremíku a s Lion bateriami sa nedá nič také zmysluplné veru postaviť.

Pridať nový komentár
TOPlist