EA najhoršou firmou v USA pre rok 2012

"2012 Golden Poo achievement unlocked."

Výsledky hlasovania Američanov v ankete Najhoršia firma v USA pre rok 2012 sú už známe. Po viac ako 250-tisíc hlasoch bolo rozhodnuté, že jeden z najpopulárnejších distribútorov hier pre počítače, konzoly, smartfóny atď., Electronic Arts, túto anketu s náskokom vyhral.

EA sa ľahko podarilo predbehnúť niektorých "favoritov" ankety (napríklad Bank Of America). Za všetkým je údajne nekončiace hrabanie si peňazí a ignorovanie požiadaviek hráčov, ktorí zahlasovali tak, aby dali firme pocítiť svoju nespokojnosť. Mnohí si z toho hneď po zverejnení výsledkov hlasovania v ankete urobili celkom vtipnú zábavku.

 

"Traditionally, the Poo has been delivered on its little red pillow. But this year, we’ll give EA three different color options for its pillow, though in the end it’s still the same old Poo."

("Tradične, *ocenenie* bolo odovzdané na svojom malom červenom vankúši. Tento rok ho však ideme EA ponúknuť ešte v troch ďalších farbách, i keď sa stále jedná o to isté ...")

Takto hráči vyjadrili svoju nespokojnosť smerom k prehnane vysokým uvádzacím cenám nových titulov, ktoré väčšinou stoja rovných päťdesiat či šesťdesiat eur. Často však obsah a spracovanie hier, respektíve ich kvalita, týmto cenám ani spolovice nezodpovedá. A neskôr, aby sa z daného titulu podarilo ešte čo-to vyžmýkať, prichádzajú na rad sťahovateľné doplnky, ktoré sú obvykle spoplatnené jednou tretinou/štvrtinou z uvádzacej ceny hry.

Typickým príkladom je napríklad titul Battlefield 3, ktorý sa pomerne krátko po vydaní dočkal prvého DLC v hodnote približne 15 €, pričom ďalšie tri sú ešte stále vo vývoji.

Zdroj: Consumerist.com, foto na titulke - EA, v článku - Consumerist.com, EA

Komentáre (9)
passco
Odmazane adminom: navadzanie na nelegalne stahovanie tu trpiet nebudeme. Nech sa to neopakuje.
passco
Takze uz sa to dostalo aj sem? /o\
Archon
Zaujimave že až teraz to vyhralo , ako dlho už existuje tato sutaž ? Veď už fakt aspon 5-8 rokov robia TO ISTE (a to som ešte pozitivny s tymi rokmi). Vydaju hru za nehorazne peniaze , a za pol roka to stoji 5-15€ Ešte potom pridali to DRM , že len na tri PC a/alebo byť NEUSTALE online , čim to zakopali uplne . ako podla množstva a druhu DRM sa da zistiť aka je kvalitna firma ... Napriklad ku EA by som pridal aj Activision , lebo robia presne to iste , predavaju ten isty produkt len s inym nazvom za nehorazne peniaze , s tym rozdielom že po roku to je stale drahe ako na začiatku ... škoda že od Bioware ani Ubisoft nemam moc hier , takže neviem ake maju DRM (ale to čo som čital od na internete tiež nebolo moc DRM-positive)
insomniac
Ubisoft viaže licenciu na hardvér a musíš byť pri hraní online Bioware spolupracuje s EA. to hovorí za všetko. DRM tam dokopy nie je skôr je tam brutálny problém so supportom a servermi, z ktorých sťahuješ DLC (preťaženie ...) najlepšie firmy mi prídu Valve a Blizzard, kto ma ukameňuje?
passco
Blizzard je aj podla mna jedna z TOP a este CCP :) Inak hej pytat si za COD 4 po 5 rokoch 25 eur :D To je na smiech .. pritom ta hra nema ziadnu historicku hodnotu a celkovo to nie je ziadne vynimocne dielo alebo produkt ..
Frosty
Typickým príkladom je napríklad titul Battlefield 3, ktorý sa pomerne krátko po vydaní dočkal prvého DLC v hodnote približne 15 €, pričom ďalšie tri sú ešte stále vo vývoji COD musi byt potom Hovno storocia.. btw karkand som mal zdarma v limitke za 30 eur..
insomniac
limitka oficiálne stála 49.99 € (ak nie viac). to, že si si zohnal key mimo ofic. EA store sa v tomto prípade nepočíta
Frosty
na alze som kupil Limitovanu verziu za 30 eur
snap
vzdy som chcel vediet ci aj na slovensku sa vobec niekto najde kto si kupi hru cez ofic store. Nuž niekto ked si potrpi na značke ešte aj predajcu...
Pridať nový komentár
TOPlist