Dvojčipová Fermi od EVGA

Či bude aj oficiálna referenčná verzia zatiaľ potvrdené nie je.

Posledná generácia grafických čipov nVidie má mnoho dobrých vlastností, no aj jeden veľký neduh - vysokú spotrebu. Medzigenerácia GeForce GTX500 síce situáciu s energetickou náročnosťou zlepšila, no stále len málokto uvažoval o reálnej možnosti vytvorenia dvojčipovej karty. Takéto niečo by si vyžiadalo zrejme prekročenie PCIexpress špecifikácií, ktoré definujú maximálny odber akejkoľvek karty do 300W. Použité by mohli byť jedine tie najpodareenjšie čipy z výroby s nemalým podtaktovaním a zníženým napätím.

EVGA si zjavne so spotrebou hlavu neláme. Redaktori Techreport.com našli v stánku firmy na výstave CES grafickú kartu, ktorá je jasne osadená dvojicou GPU. S veľkou pravdepodobnosťou sa jedná o dve GF110 jadrá zapojené do SLI na jednom PCB (doske plošného spoja). Napájanie je riešené dvomi 8-pin prídavnými konektormi, čo už teoreticky prevyšuje 300W spotrebu (75W z PCIe slotu + 2x 150W z 8pin konektorov). Najpravdepodobnejšie by sa jednalo o 2x GTX570 s 480 stream procesormi (spolu 960).


(Foto: Techreport.com)

Táto karta je osadená vlastným chladičom od EVGA, obdobne ako tiež vystavovaná nereferenčná GTX570. Či sa duálna Fermi dostane skutočne na trh, resp. kedy, nie je zatiaľ potvrdené oficiálne.

Komentáre (14)
bull30
Ty kks 2x8 pin ta by mi zozrala aj gate :D
Psycho_SVK
To nie je tak veľa, pozri si koľko má Asus ARES: 2x8 pin a 1x6 pin.
bull30
No ale ares je ina liga, nie ako toto a za Ares by som nedal ani cent zbytocnost.
crux2005
Ares iná liga? LOL
bull30
Pockaj si na testy a uvidis LOL.
bull30
Pockaj si na testy a uvidis LOL.
Maros
nebudu to skor dve jadra GF114?
Bumpy_SK
ano, mali by byt
omega8
To radsej nieco do SLI alebo CrossFire ako toto.
mano8
si nechcem predstavit ako sa ta karta musi hriat :D
NoReturn
chladenie sa mi zda dostatocne len by mohli davat ktomu nejaky domaci reaktor
mano8
no nejde o to ze ako ma riesene chladenie, ale to vzniknute teplo bude treba aj odvetrat :D aj ked nebude karta mat 80 - 90 tak stale to bude riadny radiator :D
Bumpy_SK
aspon usetris za kurenie, dobre nie? :D vykurovacia jednotka do PC
skype3x3
no jaky mi tu problem... kupim 2 taketo karticky, vodne chladenie, odpojim radiator z ustredneho kurenia a napojim ho na chladiaci okruh... a vyriesene :D
Pridať nový komentár
TOPlist