Dvaja YouTuberi čelia žalobe za propagáciu gamblingu

 
Dvojica YouTuberov je zrejme prvá, ktorá čelí obvineniu za propagovanie hazardu v hre FIFA.

Prezývka NepentheZ väčšine z nás asi príliš veľa nehovorí, no so svojou viac ako 1,3-miliónovou základňou odoberateľov ide o jedného z tých úspešnejších YouTuberov. Jeho pravé meno je Craig Douglas a sústredil sa na športovú hru FIFA a vo svojich videách robil rozbory schopností jednotlivých hráčov, porovnával štatistiky a propagoval stránky zamerané na hazard.
 
 
Práve kvôli hazardu môže ísť NepentheZ za mreže. Vo Veľkej Británii porušil totiž zákon o gamblerstve tým, že vykonával a propagoval stávky s FIFA mincami, čo je virtuálna mena v tejto hre, ktorá môže byť zakúpená mikrotransakciami. NepentheZ vyzýval aj neplnoleté osoby, aby sa takéhoto hazardu zúčastnili pričom divákov nevaroval, že hazard je len pre osoby staršie ako 18 rokov. Rovnakému obvineniu čelí aj druhý YouTuber Dylan Rigby, ktorý prevádzkoval kanál FUTgalaxy. Tento kanál je už momentálne deaktivovaný.
 
Obaja obvinení sa už objavili pred súdom, no pojednávanie bolo odsunuté na 14. októbra. Aká výška trestu im hrozí nie je známe.
 
Zdroj: kitguru
 
Pridať nový komentár
TOPlist