Duálna GeForce GTX460 obrazom

Dvojica GF104 jadier s 336 stream procesormi na jedinej karte v SLI zapojení - nakoniec možno len ako pokus.

O grafickej karte s dvomi grafickými čipmi Fermi sa špekulovalo už dávnejšie, no neskôr sa ,,dospelo k názoru", že takúto duálnu kartu nVidia nikdy oficiálne nevydá. Jadrá z GTX460 sú síce podstatne menej energeticky náročné ako GF100, no zrejme by bolo aj tak veľa problémov práve s chladením a napájaním spolu až 672 stream procesorov tejto architektúry.

To, čoho sa nVidia zrejme veľmi rýchlo vzdala, sa zrejme chytil iný výrobca grafických kariet. Podľa PCB to vyzerá na Zotac. Na jedinom PCB sú umiestnené dve jadrá z GTX460 spojené NF200 čipom do SLI. Napájanie je riešené dvomi 8pin prídavnými konektormi, čo dáva maximum možného odberu až 375W. Napájacie obvody sú umiestnené na vyvýšenej časti dosky plošného spoja, zrejme kompromis kvôli dĺžke karty.
Z výstupov sú na prototype umiestnené štyri DVI, karta má schopnosť rozbehať 3D Vision Surround na trojici monitorov.

Či sa skutočne objaví takáto karta na trhu je neznáme. Možno sa s ňou stretneme len v nejakej špeciálnej edícií, možno však pripraví nejaké to prekvapenie aj samotná nVidia. Podľa posledných špekulácií sa však skôr objaví GTX580 s približne 20% vyšším výkonom ako GTX480, prípadne už onedlho (začiatkom budúceho roka) refresh súčasnej ponuky.

 

Zdroj: Mydrivers.com

Komentáre (10)
makroelektro
no neviem kto by si toto kúpil keď čoskoro prídu radeony 6970ky
mano8
toto mali vydat ovela skôr
KYWY
OK takže bok skrinky musí isť definitívne dole : ))))
Monsterr
fail
Satano
áno je to Zotac... táto karta mohla vyjsť skôr... či by sa oplatilo kúpiť túto grafiku, to by záležalo na cene... výkonovo by na tom mala byť ako HD5970... ak by stála tá grafika okolo 350-400€, tak by som si ju určite kúpil...
bliss
To už by som radšej počkal na novú radu ATi. Aspoň si na Vianoce urobím pekný darček, konkrétne by to mohla byť HD 6970.
bledos
Cerveni su stale o krok, ked nie o viac pred zelenymi...:)
marfan
o krok generačne a o krok spotrebovo a výkonovo
skype3x3
skoda ze nie su aj o krok vpred s drivermi... tu by som povedal ze su o minimalne 2 kroky pozadu...
Frosty
ja som nikdy nemal problem s ATI drivermy...nehovoriac o tom ze sa mi cez steam stahuju same..
Pridať nový komentár
TOPlist