Dropbox hacknutý, zmeňte si heslá!

 
Autori cloudovej služby popierajú, že boli hacknutí, no faktom je, že útočníci získali a zverejnili množstvo užívateľských mien a hesiel.

Hackeri sa neznámym spôsobom dostali k 7 miliónom mien a hesiel, z ktorých našťastie zverejnili iba 400 na portál Pastebin. Následne však žiadali o netradičné výkupné vo forme virtuálnej meny Bitcoin. Hovorkyňa Dropboxu však hacknutie popiera.
 
 
"Dropbox nebol hacknutý. Tieto mená a heslá boli bohužiaľ ukradnuté z iných služieb a boli použité na prístup k Dropbox účtom. Už sme predtým zaznamenali tieto útoky a väčšina z týchto hesiel bola neplatná. Všetky zvyšné hesla taktiež už vypršali", vyjadril sa Dropbox aj na svojom blogu
 
Pre istotu však odporúčame zmeniť si heslo na prístup k svojmu Dropbox účtu a zapnúť dvojkrokovú autentifikáciu. Tá spočíva v tom, že pri každom pokuse o prihlásenia vám na mobilný telefón príde vygenerovaný 6-miestny kód, ktorý musíte zadať pre pokračovanie v prihlasovaní (podobný princíp ako pre potvrdzovanie platby cez Internet banking).
 
Zdroj: phonearena
 
Pridať nový komentár
TOPlist