Doom je možné hrať aj cez teletext

Hranie populárnej FPS hry dostalo nový rozmer.

Legendárna hra z deväťdesiatich rokov minulého storočia - Doom je medzi určitou skupinou ľudí stále populárna. Táto skupina sa snaží spustiť hru na rôznych zariadeniach. Presnejšie ide o zariadenia, ktoré nie sú určené pre hranie hier a to je pre fanúšikov Doom-u veľkou výzvou. Hru si tak môžete zahrať na objednávacom kiosku v sieti reštaurácií McDonald´s, Lego kocke, kombajne spoločnosti John Deere, či miliwattovom neurálnom čipe a podobne. Jednoducho modderi majúci v obľube túto hru, nepoznajú hranice a ak nejaké sú, radi ich prekročia.

To je aj prípad moddera vystupujúceho pod prezývkou - lukneu. Modderovi sa podarilo spustiť a ovládať hru na klasickom CRT televízore s teletextom. Samozrejme aj v tomto prípade si hra vyžiadala niekoľko úprav, aby ju bolo možné hrať. Upravený mod Doom-a je spustený na jedno-doskovom počítači Raspberry Pi, s operačným systémom Linux. Obraz je následne prenášaný do televízora, ktorý podporuje službu Teletext. Vo výsledku tak vidíte čiernobielu grafiku, ktorá je optimalizovaná pre hru. Hru ovládate pomocou diaľkového ovládača.

Modder sa namiesto modernej verzie teletextu rozhodol siahnuť po dizajne z roku 1976. Vývoj modu napriek tomu nekončí a lukneu pracuje na ďalších rozšíreniach a vylepšeniach pre hranie hry Doom cez klasický CRT televízor.

Zdroj: Techspot,

Pridať nový komentár
TOPlist