Dohady ako má vyzerať Nokia 9

, Autor: Martin Klokner

Nové rendery, ktoré unikli na internet nám ukazujú, ako by mohla vyzerať pripravovaná Nokia 9, ktorú podobne ako ostatné modely vyrobí spoločnosť HMD Global.

Napriek skutočnosti, že je aktuálny TOP model (Nokia 8) k dispozícii v Európe a Indii, spoločnosť HMD pripravuje ďalšiu vlajkovú loď s názvom Nokia 9. Uniknuté rendery pochádzajú od OnLeaks, pričom sú založené na plánoch CAD z výroby. Odhaľujú zakrivený displej a duálny fotoaparát na zadnej strane. Telefón má rozmery 141×73×7,5 mm, pričom plocha okolo snímača kamery dosahuje až 8,9 mm.

Podľa uniknutých informácií bude mať smartfón veľkosť 5,5“ so zahnutými okrajmi bez rámčekov a rozlíšenie Quad HD s OLED technológiou. Zadná strana má mať taktiež ochranné 3D sklo a podporu bezdrôtového nabíjania Qi. Predpokladá sa, že o hardvérový základ sa postará procesor Qualcomm Snapdragon 835, 4GB RAM a 64/128GB vnútornej pamäte.

Na rozdiel od telefónu Nokia 8, ktorý má domovské tlačidlo vpredu, má Nokia 9 snímač odtlačkov prstov umiestnený tesne pod senzorom fotoaparátu na zadnej strane. Pozorné oko si všimne tiež chýbajúci 3,5 mm audio jack, ktorý sa pravdepodobne pri Nokii 9 neobjaví (podobne ako pri Xiaomi Mi6, HTC U Ultra, U Play, U11, Lenovo Moto Z2, či Google Pixel).

Vynechanie audio konektora pre slúchadlá je nešťastné, ale v tomto momente sa zdá, že čoraz viac výrobcov je ochotných odstrániť konektor. Pridá sa medzi týchto výrobcov aj Nokia? Aká však bude realita a parametre si budeme musieť počkať.

Zdroj: AndroidCentral

Kľúčové slová
Google, HTC, Lenovo, Moto, Nokia, Pixel, Quad HD, Qualcomm, Xiaomi
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Dohady ako má vyzerať Nokia 9

Kedysi Nokie boli v popredí no teraz sú úplne na chvoste!!! Celé zle nič unikátne nič progresívne!!! Hrozné! Lensi to porovnajte s novým Huaweiom alebo sinými novinkami!!!!!!!!!!!!!!!!

Poslať nový komentár

TOPlist