EN

Dell chce v budúcnosti bezdrôtové nabíjanie notebookov

Americký počítačový koncern Dell sa pripojil k takzvanej Aliancii pre bezdrôtové nabíjanie (A4WP), ktorej cieľom je rozšíriť štandardy pre bezdrôtové nabíjanie batérií v mobilných zariadeniach. Notebooky od Dell by tak mohli byť v budúcnosti nabíjané bezdrôtovo.

A4WP včera oznámila, že pracuje na projekte s  jedným z najväčších výrobcov počítačov na svete, s cieľom využívať v budúcnosti technológie na báze štandardov Rezence pre bezdrôtové nabíjanie. Hoci nápad nabíjať notebooky bezdrôtovo existuje už dávnejšie, Dell má tento krát v pláne presadiť ho aj komerčne.

Rezence štandard z dielne A4WP umožní bezdrôtové nabíjanie batérií v zariadeniach so spotrebou energie medzi 20 a 50 wattov. Do tejto kategórie spadajú ultrabooky, tablety a klasické notebooky, čo sa výborne hodí k aktuálnemu produktovému portfóliu spoločnosti Dell.

S Intelom je členom skupiny A4WP aj najväčší výrobca polovodičov sveta, pričom by Američania radi videli použitý Rezence štandard hlavne u tabletov a iných mobilných zariadení. Zástupca spoločnosti Intel sa tiež vyjadril, že v dohľadnej dobe sa dúfa v možnosti ponúknuť 2-in-1 riešenia Ultrabookov s bezdrôtovým nabíjaním.

Aktuálne existuje viacero štandardov pre bezdrôtové nabíjanie, pretože popri A4WP funguje ešte aj Power Matters Aliancia a ďalšie organizácie, ktoré vyvíjajú vlastné štandardy. Rozhodujúcim faktorom pre presadenie niektorého zo štandardov, bude najmä možnosť napájať väčšie a výkonnejšie elektronické zariadenia.

Dell je podľa údajov A4WP najväčší výrobca počítačov, ktorý sa stal členom aliancie. Dell však doteraz neposkytol žiadne informácie o tom, kedy prídu na trh jeho prvé produkty s bezdrôtovým nabíjaním.

Zdroj: Winfuture.de

Pridať nový komentár
TOPlist