Dedič juhokórejskej spoločnosti ide naspäť za mreže

Dedič juhokórejskej spoločnosti ide naspäť za mreže, dlho sa na slobode ,,neohrial,,. 

Jeden z členov predstavenstva a zároveň dedič juhokórejskej spoločnosti Samsung - Jay Y. Lee sa dlho na slobode ,,neohrial,, a ide naspäť do väzenia na dva a pol roka. Súdny proces s Lee-om sa začal už v roku 2017, kedy bol obvinený z úplatkárstva a zároveň mu bolo pozastavené aj členstvo v správnej rade firmy. Po odvolaní sa bol prepustený na slobodu, kým najvyšší súd toto rozhodnutie nezrušil a nariadil nové súdne konanie, ktoré sa začalo v auguste 2019.

Všetko sa to začalo po odhalení korupčného škandálu, do ktorého bol zapletený aj juhokórejský prezident Park Geun-Hye. Ten si už vo väzení odpykáva dvadsať ročný trest za obchodovanie s ľudmi. Lee bol obvinený zo zneužitia svojho bohatstva pre ovplyvňovanie obchodných záujmov Samsung a taktiež aj zo zlúčenia dvoch jednotiek spoločnosti. Súd presadzoval pre Leeho najskôr dvanásť ročný pobyt za mrežami, kedy chcel dokázať, že ani Samsung nie je nad zákonom.

Vo väzení má byť Lee zbavený schopnosti robiť zásadné rozhodnutia, hlavne teraz, keď panuje obchodná vojna medzi Spojenými štátmi americkými a Čínou. Lee na súde sľúbil, že zo spoločnosti spraví "Nový Samsung", no zároveň sa zaviazal že neprenesie moc na svoje deti a tak isto napraví rodinný konglomerát (Chaebol). Lenže to nie je všetko a okrem tohto súdneho pojednávania ho čaká ďalšie, kde má čeliť obvineniam za manipuláciu s akciami spoločnosti.

Pritom sa stále očakáva, že po skončení súdnych procesov a prepusteniu na slobodu sa stane predsedom spoločnosti Samsung.

Zdroj: Engadged,

Pridať nový komentár
TOPlist