Dark Base 900 od BeQuiet! sú skrinky pre úplných nadšencov

 
Ak hľadáte nový domov pre svoje komponenty počítača a chcete pre ne vyložene to najlepšie, môžete si vybrať jednu skrinku z novej série Dark Base 900 od BeQuiet!

Nemecký výrobca počítačových komponentov rozširuje svoju ponuku skriniek o novú sériu Dark Base. Jej prvým členmi sú luxusné skrinky Dark Base Pro 900 a Dark Base 900, ktoré jednoznačne patria do tej najvyššej kategórie skriniek. Rozdiel v skrinkách spočíva v podstate iba v tom, že Pro verzia obsahuje veľkú presklenú bočnicu.
 
Nové skrinky sa pýšia vysokou flexibilitou nakoľko je možné vyberať im koše pre pevné disky/SSD, ako aj koše pre optické mechaniky čím získate miesto napríklad pre expanznú nádobu vodného chladenia. O chladenie sa starajú 3 predmontované SilentWings 3 ventilátory s priemerom 140mm (2x vpredu, 1x vzadu). Tie sa vyznačujú vysokým prietokom vzduchu aj pri nízkych otáčkach a tichým chodom vďaka FDB ložiskám. Možnosti chladenia sú však oveľa bohatšie a do skrinky vtesnáte ešte ďalších 8 ventilátorov v prípade Pro 900 verzie. U Dark Base 900 je tu miesto na ďalších 6 ventilátorov. Oba modely majú aj interný regulátor ventilátorov, v prípade Pro 900 verzie však podporuje aj reguláciu cez PWM. Možnosti vodného chladenia majú však obe skrinky rovnaké.
 
  
Model Dark Base Pro 900 Orange
 
Ako už bolo spomenuté, model Dark Base Pro 900 obsahuje veľkú presklenú bočnicu s hrúbkou 4mm, ktorá je z tvrdeného a tónovaného plexiskla. To však nie je všetko. Tento model disponuje aj LED podsvietením s možnosťou nastavenia 5 farieb a bezdrôtovou nabíjačkou podporujúcou štandard Qi. Obe skrinky sú izolované proti hluku penou, ktorá je na prednej, hornej a bočnej strane skriniek.
 
Novým BeQuiet! skrinkám je možné odmontovať kôš pre základnú dosku a nainštalovať ho do 6 rozličných polôh takže skrinka pojme aj obrovské formáty základných dosiek ako sú E-ATX či až XL-ATX. Skrinky uchovajú dokopy 15 SSD veľkosti 2,5“, sedem 2,5“ HDD a 2 zariadenia do 5,25“ pozícii. 
 
  
Model Dark Base 900 Silver
 
Na prednom paneli skriniek nájdeme 4 USB porty – 2 pre USB 3.0 a 2 pre starší USB 2.0 štandard. Okrem nich je tu samozrejme aj tlačidlo pre zapnutie počítača a 2 audio jacky. Skrinky Dark Base Pro 900 a Dark Base 900 budú dostupné v čiernej farbe s 3 farebnými doplnkami, ktoré môžu byť oranžové, čierne alebo strieborné. Skrinky sú už aj dostupné, pripravte si však poriadny balík peňazí. Model Dark Base 900 stojí 199€, variant s presklenou bočnicou je o 50€ drahší.
 
Zdroj: TS BeQuiet!
 
Pridať nový komentár
TOPlist