EN

Ďalšie NFT vyzbieralo cez 50 miliónov dolárov

NFT šialenstvo pokračuje. Nedávno ohlásený simulátor Legacy, ktorý je postavený na blockchaine, zarobil už viac než 50 000 000 dolárov v predpredaji virtuálnych pozemkov.

Za hrou stojí Molyneux známy napríklad zo série Fable, Theme Park či Dungeon Keeper. Novinka má byť údajne dokonalým podnikateľským snom, tým, že hráči budú môcť kupovať pozemky, budovať virtuálny biznis a obchodovať, pričom hack nebude (takmer) možný vďaka blockchainu.

Hra vyjde najskôr budúci rok, no už teraz si prostredníctvom NFT môžete kupovať uvedené aspekty hry. Tieto pozemky bude možné samozrejme aj predávať ďalej či prenajímať. Nevýhoda hry je, že beží na pomerne drahej Ethereum sieti. Môžu to byť práve poplatky, ktoré hru zabijú. Ako v prípade iných NFT aj tu sa počíta, že cena virtuálnych pozemkov pôjde strmo nahor. Uvedený bude aj nový token na Ethereum sieti – LegacyCoin.

Mimochodom aj iní vydavatelia počítajú s NFT, napríklad o tom hovorí otvorene Ubisoft, ktorý v tom vidí potenciál ako ťažiť z predaných unikátnych skinov. NFT umožňuje mimo iného priame poplatky autorovi aj pri ďalšom predaji.

Zdroj: Techspot, gala

 

Pridať nový komentár
TOPlist