Ďalšia séria Optimus G od LG, bude mať výkonný Qualcomm Snapdragon 800

Nový procesor sľubuje až 75%-tný nárast výkonu oproti svojmu poslednému predchodcovi.

LG to myslí s útokom na trh so smartfónmi vážne a nič nenecháva na náhodu. Ďalšia generácia smartfónov so série Optimus G bude mať oveľa výkonnejší procesor od firmy Qualcomm. Reklamovanie až 75%-tného nárastu výkonu je namieste, pretože Snapdragon 800 sa má čím pochváliť. Nový procesor používa architektúru Krait 400 so štyrmi asynchrónnymi jadrami, schopných dosiahnuť 2,3 GHz. Spoločnosť mu robí grafika Adreno 330, ktorá je takmer dvakrát výkonnejšia, ako predchádzajúca Adreno 320 osadená v predchádzajúcom procesore Snapdragon S4 Pro.

 

LG Optimus PRO s procesorom Qualcomm Snapdragon 600


Snapdragon 800 by mal byť oveľa efektívnejší vo využívaní energie. LG však neuvádza žiadne konkrétne čísla. Ďalšie plus pridávajúce na cene pre nový procesor je konektivita so 4G LTE sieťami. A ako bonus na záver, procesor zvládne podporu ultra HD rozlíšenia (nahrávananie/prehrávanie), spracovanie HTS-HD, HD multikanálové audio a disponuje technológiou Qualcomm IZat Location s výkonným GNSS prijímačom.

Qualcomm plánuje aj spoluprácu s Microsoftom za použitia Snapdragon 800 v jeho nadchádzajúcich Surface RT.

Zdroj: hothardware.com

Komentáre (1)
jk2
Skôr ako výkon, mi osobne chýba výdrž na baterku. Takže ja by som ocenil, výkon predchádzajúcej generácie, s výdržou aspoň o 30 % vyššou :-).
Pridať nový komentár
TOPlist