Ďalší hráč na trhu s elektromobilmi?

Na CES 2021 sa ukázal ďalší hráč na trhu s elektromobilmi.

Vyrába smartfóny, produkuje filmy a stojí za úspešnou hernou konzolou - áno, hovoríme o spoločnosti SONY. Táto japonská spoločnosť predstavila na veľtrhu CES 2021 videá z testov svojho pripravovaného automobilu - Vision-S. Firma na videách ukázala funkčný prototyp, ktorý sa premával po európskych cestách. Na videu je vidno prototyp na snehu a v nízkych teplotách.

Dizajn elektromobilu je taktiež zaujímavý, Sony sa vydalo proti prúdu a namiesto SUV predstavilo sedan. Zaujímavým prvkom je použitie kamier, namiesto spätných zrkadiel. Za zmienku stojí aj interiér, kde podľa slov generálneho riaditeľa Sony - Kenichiro Yoshida, bude ich elektromobil definíciou zábavného priestoru. Týmto krokom chcú prispieť do urýchlenia vývoja elektromobilizmu.

Vision-S má byť štvormiestny elektromobil, kde hlavným centrom ovládania a zábavy má byť priestorný dotykový displej po celej dĺžke palubnej dosky, pravdaže aj s vyhradeným priestorom pre obraz zo spätných kamier. Sony si na pomoc pri vývoji prizvalo firmu Magna Steyr, ktorá im pomáhala pri návrhu prototypu. Elektromobil je osadený dvoma 200kW motormi, vďaka ktorým dosiahne maximálnu rýchlosť 239 kilometrov za hodinu a z 0 na 100 km/h sa dostane za 4,8 sekundy. Zároveň je osadený 33 senzormi, medzi ktoré patria LiDAR, kamery, ultrazvukové senzory ale aj senzory na monitorovanie vodiča počas jazdy. Podľa Sony, prototyp spĺňa kategóriu autonómie 2+.

V neposlednom rade stojí za zmienku aj podpora sietí piatej generácie a audio systém 360 Reality Audio, kde každé sedadlo obsahuje svoj reproduktor. Informačný systém má podporovať streamovacie služby, ale aj hranie hier.

Zdroj: SONY, CarMagazine,

Komentáre (1)
mm19194

Podla popisu by som sa spytal - ide este o auto, alebo o lunapark na kolesach ???)))

Pridať nový komentár
TOPlist