Crucial m4 SSD má problémy, oprava už za pár dní

Po dlhodobejšom používaní sa môže v niektorých prípadoch objaviť BSOD.

SSD sa do našich počítačov dostali len nedávno a aj keď sa nejedná o úplne najnovšiu technológiu, stále sme svedkami mnohých problémov. Spomenúť môžeme napríklad dlho sa vlečúce chyby u najnovších SnadForce radičov, alebo aj nepríjemný "8MB bug" u poslednej generácie Intel 320 Series. Jedným z mála, ktorým sa problémy vyhýbali, boli SSD od spoločnosti Crucial s radičom Marvell.

Na diskusnom fóre Crucial sa však objavilo pár majiteľov najnovšej série SSD m4, ktorí hlásili BSOD (modrá obrazovka smrti) s nasledujúcim reštartom. Firma našťastie promptne zareagovala, chybu priznala a momentálne testuje a validuje opravný firmvér. Ten by mal byť verejne dostupný 16. januára.

Chyba sa prejavuje po asi 5000 hodinách prevádzky, čo je niečo cez 200 dní. Po prvom BSOD sa následne objavuje reštartovanie každú hodinu používania. Na svedomí by to podľa niektorých informácií mal mať algoritmus funkcie Garbage collection určenej na údržbu SSD.

O dostupnosti novej verzie firmvéru vás budeme informovať.

 

Komentáre (7)
OVERLORD
ta ktore SSD su momentalne najlepsie cena/vykon/pamat?
DeerDance
samsung 830 dobre rychlosti vsetko od kontrolera az po nand pamate je od samsungu takze to nie je polotovar ako ine chybovost nizka, porovnatelna s intelom ale cena je daleko lepsia(v porovnani s 510) ziadne firmware buggy zatial
emPORiO
Samsung ?
barbarossa
tie 7200rpm-kove ;)
dexter
ked človek pozrie kedy resp po akom čase sa tento bug prejavil tak samsung neni ani náhodou za vodou, má na to ešte tak pol roka :)
icefire
No Dex, neviem, ja mam 470 series a ide pekne (uz dlhsie). Az na ten neprijemny bug, ked updatujes FW a vymaze ti vsetky data. I ked Samsung varuje o tomto pri flashi, neviem, preco by mi data nemohli ostat, ako tomu bolo u starsieho Intel SSD, ktory som mal. Osobne by som bral iba SSD od Intel/Samsung, ostatne mi pripadaju nevhodne na dlhodobu prevadzku (vec preferencie).
dexter
mno intel už má prúserík za sebou :o) 470 zase nieje 830 takže časom sa uvidí, btw kedže vychádazjú FW pre všetky SSD až také bezchybné niesú ani jedny jediný bez poškrvny je momentálne ten Samsung ale ako vravím času dosť...
Pridať nový komentár
TOPlist