Corsair Voyager Air 2

, Autor: gammaray

Potrebujete svoje dáta so sebou a mať ich prístupné z viacerých platforiem? Corsair má riešenie.

Corsair Voyager Air 2 je prenosný bezdrôtový harddisk so zabudovanou batériou ponúkajúcou energiu až na 7 hodín prevádzky. Zariadenie je porovnateľné s dostupnými bezdrôtovými riešeniami s pripojením USB 3.0, avšak nie vo všetkom ich dobieha. Prvou nevýhodou je jeho kapacita 1GB, ktorá pre mnohých nemusí postačovať ani zďaleka.

Voyager Air 2 má podporu 802.11b/g/n pripojení, ale pravdepodobne ide len o 2,4GHz pásmo čo znamená, že užívatelia s 5GHz "11n" pripojením majú smolu. Taktiež sa to týka aj užívateľov s "11ac" pripojením. So zariadením sa pripojíte aj do hotspot-u, lenže s s pásmom 2,4GHz to nebude nič moc pri preplnenej sieti.


Pripojiteľnosť je rozšírená o Airplay, DLNA a Cloud synchronizáciu cez softvér od Corsair. S Airplay sa pripojíte na zariadenia AppleTV, DLNA vám umožní prehrávanie na rôznych Blue-ray prehrávačoch, konzolách a pod. Cez Cloud môžte využívať služby Dropbox a Google Drive. Vstavaný media server automaticky organizuje mediálne súbory podľa ich popisu alebo tagu.

Cez operačné systémy Windows a OS X sa dá pristupovať na zariadenie aj cez webové rozhranie. Voyager Air 2 by mal byť dostupný niekedy v júni s cenovkou okolo 140€. Vytknúť mu môžme akurát kapacitu a WiFi pripojenie.

Zdroj: anandtech.com

 

Kľúčové slová
Corsair, pevné disky
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Corsair Voyager Air 2

1TB....

Poslať nový komentár

TOPlist