Corsair predstavuje bezdrôtové herné príslušenstvo – klávesnicu, myš a podložku

Spoločnosť Corsair na tohtoročnom veľtrhu CES 2018 v americkom Las Vegas predstavila sériu nových bezdrôtových herných periférií – klávesnicu, myš a podložku.

Všetky fungujú s bezdrôtovou technológiou Corsair Unplug & Play. Predstavená bola bezdrôtová mechanická klávesnica K63, bezdrôtová herná myš a podložka pod myš s podporou Qi. Mechanická klávesnica K63 Wireless získala ocenenie CES 2018 Innovation Award Honoree a prináša spínače Cherry MX Red. Batéria má udávanú výdrž 75 hodín, k dispozícii je prispôsobiteľné modré LED podsvietenie, pričom je prispôsobiteľné pomocou známeho softvéru Corsair Utility Engine (CUE). Výhodou bezdrôtovej komunikácie je aj 128-bitové šifrovanie AES.

Bezdrôtová myš Corsair Dark Core RGB dopĺňa predstavenú klávesnicu a ponúka rovnakú flexibilnú konektivitu. Používa optický senzor s rozlíšením 16000 DPI. Vibrujúce trizónové RGB osvetlenie, ktoré je plne prispôsobiteľné v CUE, umožňuje hráčom nastaviť si vlastný štýl od jednoduchých farieb po plnú synchronizáciu s ostatnými periférnymi zariadeniami. Výdržou batérie je udávaná na 24 hodín.

Používatelia, ktorí chcú používať bezdrôtovú myš bez nutnosti nabíjania batérie uvítajú predstavenú podložku MM1000 pod myš s funkciou bezdrôtového nabíjania Qi. Rovnako tak podporuje Qi aj predstavená myš, ktorá sa aj počas používania s podložkou nabíja. Nabíjať sa však môžu aj mobilné zariadenia, ktoré podporujú tento štandard. Zariadenia, ktoré však nepodporujú Qi sa môžu nabíjať z podložky aj pomocou konektoru microUSB, USB-C alebo Lightning.

Predstavené príslušenstvo od Corsair je podľa nás rozhodne zaujímavé. Záujemcov poteší, že nová bezdrôtová mechanická klávesnica K63 a podložka (Lapboard) sú k dispozícii hneď po predstavení, pričom cena klávesnice je 110 eur a lapboardu 60 eur. Bezdrôtová herná myš a nabíjacia podložka Qi budú k dispozícii v priebehu januára za cenu 80 eur (myš) a 80 eur (položka).

Zdroj: 1, 2

Pridať nový komentár
TOPlist