Človekom, ktorý po 50 rokoch obletí Mesiac bude Japonec Yusaku Maezawa

, Autor: Tomáš Zvorák

SpaceX včera oznámila, kto bude vesmírny turista, ktorý sa na palube jej rakety BFR pozrie o pár rokov na odvrátenú stranu Mesiaca. Turistom bude zakladateľ spoločnosti ZOZO Yusaku Maezawa.

Yusaku Maezawa (43) je japonský miliardár a zberateľ umenia podnikajúci v módnom biznise. O svojom rozhodnutí hovorí, "Zvolil som si cestu k Mesiacu, s Umelcami".

 

 

Yusaku Maezawa nepoletí sám, ale vezme so sebou 6 až 8 svetových umelcov. Spoločný umelecký projekt, ktorého súčasťou bude aj let okolo Mesiaca má svoje označenie #dearMoon. 

 

 

Let prebehne pravdepodobne v roku 2023. Verzia BFR, ktorá ponesie Mazekawu k Mesiacu, je trochu odlišná od toho čo sme videli v plánoch SpaceX minulý rok. Pri jednom lete dokáže dopraviť k Marsu viac než 100 ton nákladu. Vnútorný priestor dosiahne objem 1100 metrov kubických. To je viac než dvojnásobok toho čo ponúka Medzinárodná vesmírna stanica ISS.

Priemer BFR je 9 metrov. To rozhodne nie je málo, Saturn V mal 10 metrový priemer a Falcon 9 má priemer 3,7 metra.

Profil obletu Mesiaca. Cesta celkovo potrvá takmer 6 dní.

V našom odhade z článku spred pár dní, kde sme si tipli meno prvého turistu, ktorý obletí Mesiac sme sa zmýlili. Nejde o Jamesa Cameron, ale môžno bude medzi pozvanými umelcami :) Maezawa medzi umeleckými profesiami spomedzi ktorých pozve umelcov na oblet Mesiaca v svojom krátkom príhovore spomenul aj profesiu filmového režiséra.

Celý event si môžete pozrieť v nasledujúcom videu

Zdroj: SpaceX.com

 

Kľúčové slová
SpaceX
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

za cestu, ktorá bude o 5 rokov, zaplatil milióny! otázne je, či sa roku 2023 dožije?! :(

Re: Človekom, ktorý po 50 rokoch obletí Mesiac bude Japonec ...

Po prve, zmluva takmer isto nezahrna platbu hned. Po druhe, je to investicia, pretoze je to globalna reklama pre ZOZO. Maezawa je biznismen a zberatel umenia. Pochybujem, ze diela vytvorne umelcami, ktorych pozve na cestu nebudu aspon z casti jeho. A tie budu mat urcite casom nemalu cenu.

A nakoniec, ked ste miliardar, nedate menej nez 10 percent z toho co mate za zapis do historie a zivotny zazitok? ;)

E.Musk je podvodník...japonec poletí tak akurát z Japonska,aby si o pár rokov zachránil život,keď pôjdu tie ich ostrovy na dno oceána.

dúfam že nafotí tie stopy po američanoch na mesiaci

Poslať nový komentár

TOPlist