Čínsky Xiaomi môže vlastniť GoPro! Nakoľko sú tieto úvahy pravdivé?

, Autor: Martin Klokner

Xiaomi je piatym najväčším výrobcom smartfónov na svete. Okrem toho, že vyrábajú smartfóny, vyrábajú tiež notebooky, fitnes náramky, či domáce smart produkty.

Nová správa Bloombergu uvádza, že Xiaomi zvažuje kúpiť spoločnosť GoPro. Spoločnosť bola založená Nickom Woodmanom v roku 2002. GoPro je známa značka, ktorá predáva akčné kamery. Spoločnosť však už niekoľko rokov trpí finančnými problémami. V roku 2016 mala takmer 600 zamestnancov, samotný majiteľ Woodman tiež potvrdil, že je pripravený predať spoločnosť.

Doslova uviedol: „Ak by existovala príležitosť zlúčiť GoPro s väčšou materskou spoločnosťou, ktorá by nám pomohla rozširovať naše podnikanie a poskytnúť lepšiu návratnosť investícií [...], privítali by sme príležitosť preskúmať túto príležitosť.“ Keď spoločnosť GoPro prišla na trhy v roku 2014, jej hodnota bola vyššia ako 10 miliárd dolárov. Avšak cena akcií sa v roku 2018 znížila o 36% a jeho trhová kapitalizácia je okolo 700 miliónov dolárov.

Zdroj: GizmoChina

Kľúčové slová
GoPro, Xiaomi
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Čínsky Xiaomi môže vlastniť GoPro! Nakoľko sú tieto ...

Gopro je len predražena somarina. Sony má lepšie akčné kamery a lacnejšie.Nikdy som nevlastníl Gopro ale skúšal som ho a nikdy by som si ho nekúpil.vyhodene peniaze...

Sto ludi, sto chuti. Okrem GoPro tu mame aj ich cinske napodobeniny typu Niceboy, Lamax, BML, SJCAM,... Kazdy si vyberie co mu vyhovuje :)

Poslať nový komentár

TOPlist