Čína pokračuje v boji proti kryptomenám

Čínska ľudová republika rázne presadzuje svoj názor proti digitálnym menám a posúva ich do ilegality.

Čínska ľudová republika sprísňuje opatrenia proti digitálnym menám, akými sú napríklad: Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Dogecoin a podobne. Čínska ľudová banka žiada formálny zákaz transakcií, ktoré prebiehajú vo forme kryptomien a majú byť postavené mimo zákon. Podľa národnej banky, je v stávke národná bezpečnosť a majetok obyvateľov republiky. Banka zároveň tvrdí, že digitálne meny nepatria k bežným menám a nemajú rovnakú formu obehu, akú majú práve zmienené štandardné meny.

Všetky transakcie spojené s kryptomenami sa tak presúvajú do ilegálnej zóny a teda sa považujú za trestnú činnosť. Banka zároveň odporučila internetovým a finančným spoločnostiam pôsobiacim v Číne, aby prestali akceptovať digitálne meny, ako formu platidla. Tak isto sa zákaz týka aj zahraničných transakcií a samozrejme zákaz platí aj pre čínskych obyvateľov. Podľa banky, rastúca popularita kryptomien, pomohla kriminálnym živlom zjednodušiť "pranie špinavých" peňazí, podvody, nezákonné získavanie finančných prostriedkov, pyramídové hry a podobne.

Ak Čínska ľudová banka zaregistruje ilegálnu transakciu, vinníci budú vyšetrovaní zo spáchania trestnej činnosti. Čína zároveň stavia do ilegality aj ťažbu kryptomien na svojom území, čo prinútilo ťažiarov opustiť krajinu. Po tomto oznámení klesla hodnota kryptomeny Bitcoin z 38 395,58 eur na 35 409,25 eur.

Zdroj: Engadet,

Pridať nový komentár
TOPlist