CIA údajne plánuje kybernetický útok proti Rusku

 
Schyľuje sa k veľkej kybernetickej vojne medzi Ruskom a USA?

Najnovšie správy spoza Atlantiku hovoria o tom, že Obamova vláda zvažuje kybernetický protiútok namierený voči Ruskej federácii. Vláda Spojených štátov totiž nedávno oficiálne obvinila Rusko z kybernetických útokov, ktorých snahou bolo prerušenie prezidentských volieb v USA. Pripomeňme, že v lete tohto roku boli hackermi napadnuté servery Demokratickej strany, a na Wikileaks sa následne objavilo niekoľko tisíc e-mailov, ktoré vyvolali rozruch na miestnej politickej scéne.
 
 
Moskva všetky obvinenia odmieta, a napätie medzi oboma krajinami neustále narastá. S blížiacimi sa prezidentskými voľbami, a po nedávnych informáciách ohľadom útoku na volebný systém, sa zdá, že CIA zvažuje všetky svoje možnosti, pokiaľ ide o odvetu proti Rusku. Podľa NBC News poskytla CIA Bielemu domu niekoľko možností, ako dostať vedenie Kremľa do rozpakov. Zatiaľ nie je jasné, o aké možnosti ide, no je isté, že spravodajská služba má hneď niekoľko možností, ako začať bezprecedentnú operáciu. 
 
Konečné rozhodnutie ohľadom protiútoku bude mať dosluhujúci prezident Obama. Najvyšší predstavitelia Obamovej vlády však nemajú jednotný názor na to, ako v blízkej budúcnosti postupovať. Niektorí experti sú skeptickí, a tvrdia, že k žiadnemu protiútoku nakoniec nedôjde. 
 
 
Pridať nový komentár
TOPlist