EN

CIA odtajnila dokumenty týkajúce sa UFO

CIA po dlhých desaťročiach odtajnila dokumenty týkajúce sa fenoménu UFO.

Webový portál The Black Vault získal od americkej tajnej služby CIA (Central Inteligence Agency) CD s dokumentami, ktoré súvisia s UFO-om a nie je ich práve málo. Agentúra preferuje namiesto UFO názov UAP (Unidentified Aerial Phenomena). Zásluhy za odtajnenie môžeme pripísať človeku menom John Greenwald Jr. Ten dlhé roky bojoval za ich odtajnenie, zároveň ale stojí aj za vyššie menovaným portálom.

Greenwald viac ako dvadsať rokov bojoval za slobodný prístup k informáciám, ktoré sa týkajú nevysvetliteľných prípadov, akými sú napríklad záhadné výbuchy, údajne blízke stretnutia tretieho druhu či neznáme objekty na oblohe. Podľa jeho slov, sú niektoré príbehy zábavné a iné zas bizarné. Za zmienku stojí prípad, kedy v 70. rokoch 20. storočia asistent námestníka riaditeľa dostával správy týkajúce sa UFO. Ďalším prípadom sú  záhadné polnočné explózie v malom ruskom mestečku. Čítanie bude teda určite zaujímavé.

CIA už predtým odtajnila niekoľko dokumentov, ktoré poslala The Black Vault, kde ich Greenwald ručne skenoval, stranu po strane. Najnovšie odtajenie dokumentov je už na CD, lenže služba má asi rada zmysel pre zlomyseľnosť a dokumenty sú vo formáte *.tif. Ten sťažuje podľa slov Greenwalda ich prezeranie, no našťastie na stránke sa už dokumenty nachádzajú v PDF formáte.

Bohužiaľ, nie je možné overiť pravosť dokumentov, ako takých a taktiež nemusí ísť o všetky záznamy.

Dokumenty nájdete na tomto odkaze: The Black Vault.

Zdroj: Futurism, TheBlackVault, Motherboard,

Pridať nový komentár
TOPlist