Chystá sa smartfón s 10 000mAh batériou

 
Menej známy výrobca Oukitel chystá smartfón s kapacitou batérie 10000mAh. Vydržať na jedno nabitie by mohol až týždeň.

Pretrvávajúcim problémom smartfónov je stále nedostatočná výdrž na batériu. Aj tie najvytrvalejšie modely pri bežnom používaní treba nabíjať raz za 3 dni pričom ide väčšinou o smartfóny, ktoré majú určité kompromisy vo výkone alebo v displeji. A tak zatiaľ čo toľkokrát sľubované, prelomové batérie stále neprichádzajú, musí sa výdrž riešiť inak. Napríklad batériou s kapacitou 10000mAh.
 
 
Presne touto cestou sa rozhodol vydať čínsky výrobca Oukitel. Túto značku asi počujete prvýkrát, no na svedomí už má jeden slušne vybavený smartfón, ktorý sa predáva iba za $200. Teraz sa pripravuje smartfón s 10000mAh batériou. Baterka bude bežným spôsobom vložená do tela smartfónu a tak sa ponúka otázka, ako veľký, resp. hrubý bude tento smartfón.
 
 
Oukitel nás nenechal v napätí a zverejnil zopár fotografií tela prototypu. Podľa nich sa zdá, že telefón nebude príliš hrubý, aj keď o žiadnu žiletku nepôjde. Okrem kapacity batérie však bohužiaľ zatiaľ nie sú známe žiadne iné parametre. Známa nie je ešte ani cena či dostupnosť, no spoločnosť hovorí, že smartfón bude uvedený o niekoľko mesiacov. Domovskú krajinu však pravdepodobne neopustí.
 
 
Zdroj: phonearena
 
Komentáre (4)
mano8
lol taka hrubka.. to si mozem kludne nalepit dalsiu baterku na zadny kryt a mam to rovnake. fail.
passco
Pani to bolo produktívne
snap_
mano ty si fail :D ze hrubka :D co si cakal 4mm?
a
ked pozriem na moj 10" tablet/acer a210/ zo 32xx mah batt, tak mi je smutno
Pridať nový komentár
TOPlist