EN

Chladiče série ETS-N30 od Enermax idú do predaja

 
Taiwanská spoločnosť Enermax nedávno na CeBIT-e v Hannoveri predstavila novú radu chladičov ETS-N30 pre procesory. Tento týždeň sa objavia dva modely na pultoch obchodov v Európe.

Konkrétne sa bude jednať o modely ETS-N30-HE a ETS-N30-TAA, ktoré mieria do mini-ITX alebo micro-ATX skriniek pre multimediálne centrá, prípadne do entry-level počítačov. Heat-sink oboch chladičov je klasickej vežovitej konštrukcie a meria iba 92x50x134mm (š x h x v). Vďaka priaznivému prúdeniu vzduchu medzi rebrami však chladiče podávajú vysoký výkon.
 
 
K zvýšeniu chladiaceho účinku prispeje technológia Stack Effect Flow, ktorá v podstate pozostáva z malých dierok na rebrách chladiča cez ktoré uniká teplý vzduch a tento uniknutý teplý vzduch nahrádza čerstvý chladnejší vzduch. Ďalšou vychytávkou je Vacuum Effect Flow technológia, ktorá je založená na rozdielnosti tlakov medzi vzduchom v chladiči a okolitým vzduchom. Konštrukcia chladiča nie je celkom uzavretá a tak môže byť chladný vzduch nasávaný dovnútra.
 
 
Pasív oboch chladičov pretína trojica 6mm hrubých medených heat-pipe trubíc zahnutých v tvare U. Pre zvýšenie odberu tepla sa trubice priamo dotýkajú tepelného rozvádzača procesora. Chladiče obsahujú 9mm ventilátor s PWM reguláciou otáčok v rozmedzí od 800 po 2800RPM, ktorý sa pripája pomocou 4-pinového konektora. Jediný rozdiel v chladičoch je, že ETS-N30-TAA má ventilátor s prietokom vzduchu 50,8CFM podsvietený modrými LED, zatiaľ čo ETS-N30-HE nemá podsvietený ventilátor ale ten dosahuje o niečo vyšší prietok vzduchu, konkrétne 55,4CFM. 
 
 
Kompatibilita so socketmi oboch výrobcov procesorov je veľmi dobrá a podporovaný je aj Haswell nakoľko chladiče osadíte do LGA 775/1150/1155/1156/1366 od Intel a AM2/AM2+/AM3/AM3+/FM1/FM2/FM2+ od AMD. Odporúčaná cena ETS-N30-HE je 24,99€, model ETS-N30-TAA bude stať o 2€ viac.
 
Zdroj: TS Enermax
 
Pridať nový komentár
TOPlist