Cherry vyvinul mechanické klávesy, ktoré sa zrejme objavia aj v notebookoch

, Autor: Ján Kurej

Minulý týždeň sa konala výstava spotrebnej elektroniky CES 2018 v Las Vegas. Na tejto výstave sa objavilo množstvo zaujímavých produktov. Jedným z nich je bezpochýb úplne nový mechanizmus klávesu v portfóliu najväčšieho výrobcu klávesov pre mechanické klávesnice, Cherry.

Výrobcovi sa podarilo vyvinúť plne mechanický kláves s výrazne nižším zdvihom a výškou. Konkrétne sa celková výška mechanizmu zmenšila na 11.9 mm oproti MX Red, ktoré majú 18.5 mm. Zdvih klávesu sa skrátil zo 4 na 3.2 mm, stlačenie sa aktivuje v 1.2 mm a vyžaduje sa minimálna sila 45 cN. Klávesy sú s lineárnym odporom a podľa výrobcu nie je počuť kliknutie, čo môže niekomu chýbať. Výrobca informoval, že tento mechanizmus je použiteľný aj na rýchle písanie.

Názov tohto mechanizmu je MX Low Profile RGB. Ako už informuje aj samotný názov bude disponovať LED podsvietením vrátane celého farebného spektra efektov.

Táto technológia nie je úplne nová, už menší výrobcovia podobné nižšie klávesy vyrábajú a boli už implementované do herných notebookov. Každopádne tento kláves môže byť ako ďalšia alternatíva pre tých, ktorí preferujú tohto výrobcu klávesníc. Tento nový klávesový mechanizmus Cherry MX Low Profile RGB disponuje výrazne dlhšou životnosťou oproti napríklad štandardným súčasným notebookovým klávesniciam s tzv. nožnicovým dizajnom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: Cherry

Kľúčové slová
klávesnice, Notebook
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Veď konečne. Tie súčasné klávesnice v notebookoch sú tragické. A tá móda s oddelenými klávesami, s tvrdým dorazom na koniec... no dačo otrasné...

Poslať nový komentár

TOPlist